Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Do Prahy dorazí skoro 9 tisíc běžců ze zahraničí! Největší zastoupení má Německo

Půjde o největší masový závod v České republice! Sobotního 1/2Maratonu se aktivně zúčastní rekordních 15 411 lidí, z toho skoro 9 tisíc přijede ze zahraničí. Celkově do Prahy dorazí zástupci ze 115 zemí světa, největší počet (8,5 %) je z Německa, z Velké Británie (8,3 %) a ze Španělska (7,7 %). „Očekáváme úchvatný start letošní sezony, tolik lidí ze zahraničí jsme tu ještě neměli. Společně s účastníky přicestují také jejich rodiny nebo přátelé, takže pražský půlmaraton bude velkým přínosem pro českou ekonomiku,“ prohlásil Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech.

V minulém roce zde startovalo téměř 12 tisíc běžců, nyní se kapacity rozšířily o další tisíce. Z Pražského 1/2Maratonu se stal jeden z nejvíce oblíbený závodů v celé Evropě, což dokazuje počet přihlášených běžců na letošní ročník. „Zájem je rekordní, denně nás kontaktují lidi a ptají se na možnost registrace. Bohužel už musíme odmítat, protože přes zvýšený počet bychom nebyli schopní garantovat hladký průběh celé akce,“ vysvětlil Carlo Capalbo.

Na startu bude celkově 57 % účastníků ze zahraničí, což představuje 8,8 tisíc běžců. Celkově do pražských ulic vyběhne přes 15 tisíc lidí. Díky této masové účasti je letošní 1/2Maraton Praha po Berlínu největším závodem ve střední a východní Evropě! „Jenom to dokazuje, že jsou pražské závody velice oblíbené v celém světě,“ dodal Carlo Capalbo. Vyprodaný závod pyšnící se známkou kvality Elite Světové atletiky začíná 6. dubna v 10 hodin na Bubenském nábřeží.

Zdroj a foto: RunCzech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *