Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Sbírka potravin poprvé i mimo tradiční prodejny Makro

Jarní kolo Sbírky potravin začne o den dříve, 12. dubna, na největším gastronomickém festivalu v Česku MAKRO CZECH GASTRO FEST 2. Návštěvníci budou mít v rámci festivalu možnost virtuálně nakoupit pro potřebné v pátek i v sobotu.

„Makro ČR se každý rok se svými 13 obchody zapojuje do celonárodní Sbírky potravin. Loni jsme díky našim zákazníkům a zaměstnancům vybrali v jarním kole 12,9 tun a v podzimní sbírce 13,6 tun potravin a drogerie. V rámci celoročního darování jsme potravinovým bankám předali celkem 790 tun zboží,“ říká generální ředitel makro ČR Jiří Nehasil a dodává: „Tento rok se nám podařilo dostat Sbírku potravin i na MAKRO CZECH GASTRO FEST, bude se tedy konat poprvé mimo kamenné nebo online obchody.“

„Jsme velmi rádi, že můžeme Sbírku potravin nabídnout i návštěvníkům MAKRO CZECH GASTRO FEST. Spolu s organizátory jsme předem vybrali 33 druhů produktů ze sekce suchých potravin i hygienických potřeb, které budou moci návštěvníci virtuálně a bezhotovostně zakoupit přímo na stánku na festivalu. Makro je pak v následujících dnech odveze přímo do skladu Potravinové banky,“ vysvětluje Nikola Formanová, vedoucí komunikace makro ČR.

„Potravinové banky ročně podporují více než 400 tisíc lidí, kteří se ocitli v těžké životní situaci. Pomáháme seniorům, lidem s hendikepem a v poslední době ve velké míře i neúplným rodinám s malými dětmi. Téměř 50 % balíčků potravinové pomoci loni směřovalo na podporu samoživitelek a samoživitelů. Makro a jeho zákazníci jsou dlouhodobí přispěvatelé Sbírky potravin, čehož si velmi vážíme,“ řekl Aleš Slavíček, předseda České federace potravinových bank.

Sbírka potravin pak bude tradičně probíhat i na prodejnách makro po celé ČR v rámci běžné otevírací doby.

Podrobné informace o programu a hostech festivalu MAKRO CZECH GASTRO FEST 2 jsou k dispozici na www.makroczechgastrofest.cz. Vstupenky lze zakoupit online i na místě.

Zdroj a foto: MAKRO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *