Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

DětiZábava

Naplánujte dětem prázdniny včas: Jak léto zaplnit zábavou, přírodou i vzděláváním

Ač se to teď možná nezdá, léto klepe na dveře a letní prázdniny jsou tady cobydup. Školáci a školačky se tak opět dočkají dvou měsíců bez školních lavic a domácích úkolů. To ovšem neznamená, že se přes léto nemohou nic naučit nebo že nebudou posouvat své limity… Ba naopak. Léto je ideální čas na rozvoj jejich znalostí i dovedností. Nepodceňte proto přípravu a naplánujte jim léto snů! Co vše se nabízí a na co by rodiče určitě neměli zapomenout?

Moderní forma Ámosovy školy hrou se dnes propisuje do všemožných aktivit pro děti i mládež. Cestování, jazykové kempy, sportovní aktivity, tábory v přírodě, filmové školy, čtenářské kroužky i rodinné návštěvy muzeí, divadel a festivalů – to vše dětem přináší nespočet podnětů, které se budou mnozí snažit zakomponovat i do letošního léta.

Přihlaste děti na jazykový kurz
Od interaktivních jazykových her přes setkání s rodilými mluvčími po tvůrčí workshopy – kvalitní jazykové kurzy poskytují pestrou paletu aktivit, které dětem pomáhají propojit učení se zábavou a posunout jejich angličtinu na vyšší úroveň. Základem úspěchu je vedle interaktivity také neformální prostředí, aby si děti nepřipadaly jako ve škole a výuku si mohly o to více užít. O obdobné kurzy je ale velký zájem, takže pokud chcete, aby vaše ratolest přes léto nevypadla z kontaktu s cizím jazykem, je třeba rezervovat místa již na jaře.

„Letní kurzy pro děti a mládež se u nás většinou zaměřují na angličtinu, která je pro dnešní mladou generaci nezbytná a z velké části už i přirozená – vždy je ale co vylepšovat, zejména co se týče konverzačních dovedností a odbourávání strachu mluvit. Právě s tím mohou kurzy nejvíce pomoci. Díky uvolněné výuce si účastníci navíc neodnášejí jen cenné znalosti, ale také nové kamarády,“ popisuje zkušenosti z letních týdnů angličtiny pro mládež Šárka Svobodová z jazykové agentury Skřivánek.

Vyrazte budovat odolnost do přírody
Kontakt s přírodou posiluje zájem o okolní svět, učí děti samostatnosti a vytváření udržitelných vztahů se svým prostředím. Jen pár dní v horách, u vody nebo v lese tak dokáže rozvinout jejich kreativitu a budovat odolnost, kterou dnešním dětem mnozí nepřipisují. Letní tábory, kempování nebo rodinné výlety na čerstvý vzduch jsou tak ideální příležitostí k posílení těla i ducha!

„Speciálně horské destinace poskytují ideální prostředí pro dobrodružství, objevování a sportovní aktivity v jednom. Navíc je doplňují jedinečná panoramata, která umí ocenit i ty nejmenší. A naše české hory tohle všechno (a mnohem více) mají a čím dál více rodin toho opět začíná využívat. Pokud tedy uvažujete o letním výletu za čerstvým vzduchem, je vhodné rezervovat si ubytování co nejdříve,“ upozorňuje Lukáš Weigner z investiční skupiny Aequitas Group, která se soustředí na horské apartmány. A jak potvrzuje – úroveň ubytování i občanské vybavenosti na tuzemských horách roste a blíží se Alpám.

Obohaťte se společným kulturním zážitkem
Rodiče by však své děti ani sebe neměli ochuzovat ani o kulturní zážitky. I mimo divadelní sezónu se totiž koná mnoho akcí, které děti zabaví, možná je i v lecčem poučí a hlavně jim otevřou dveře do světa umění a historie. Kromě toho pak společné návštěvy muzeí, hudebních festivalů nebo obyčejné čtení knížek utužují rodinné vztahy, na které je o prázdninách oproti školnímu roku větší prostor.

Léto tedy není pouze obdobím bezstarostné zábavy, ale nabízí i skvělou příležitost k rozvoji, prohloubení vztahů a nalezení nových koníčků i přátel. A nyní nastává ten správný čas na jeho postupné naplánovaní!

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *