Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

BILLA zapojuje zákazníky do programu prevence potravinového odpadu. Tašky „NEJSME K ZAHOZENÍ“ nabídnou ovoce a zeleninu za 49 korun

Společnost BILLA začala na svých prodejnách nabízet tříkilové tašky s ovocem a zeleninou pod názvem „NEJSME K ZAHOZENÍ“. Jde o další z kroků, kterým BILLA aktivně bojuje proti plýtvání potravinami a za redukci potravinového odpadu ze svých prodejen, zejména u sortimentu, který splňuje kvalitativní standardy a je stále vhodný ke konzumaci.

Ovoce a zelenina nabízené v tomto sortimentu jsou určené k okamžité spotřebě. Jedná se mnohdy o plody, které mají vyšší stupeň zralosti, proto bychom jej při standardních kontrolách z regálů na prodejnách vyřadili. Své upotřebení může nicméně stále najít při přípravě teplých pokrmů, salátů nebo nápojů k doplnění vlákniny. Zákazníkům nabídneme tyto produkty ve tříkilových taškách s výraznou slevou a věříme, že jimi pomůžeme ještě více redukovat potravinový odpad z našich prodejen,“ říká Dana Bratánková, vedoucí korporátní komunikace & Public Affairs BILLA ČR.

Systém přípravy a prodeje těchto tašek byl testován na 4 prodejnách a během tří měsíců testovacího provozu si zákazníci zakoupili více než 3 tisíce těchto balení. Díky tomu více než 10 tun ovoce a zeleniny neskončilo v odpadu.

Jedna taška za tuto cenu obsahuje minimálně 4 druhy ovoce nebo zeleniny a váží 3 až 3,5 kilogramu a zákazníci za ni zaplatí 49 korun. Po zařazení tašek do prodeje budou tašky rovněž nabízeny zákazníkům e-shopu BILLA na shop.billa.cz a to za stejnou cenu.

Zdroj a foto: BILLA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *