Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

SportTechnologie

Frisbee nebo paddleboard? Tipy na 6 nových sportů, které na jaře vyzkoušet

Rozkvetlé stromy, čerstvý vzduch, příjemně hřející slunce a delší dny. To jsou důvody proč lidé chtějí na jaře trávit více času v přírodě a zařazují do své rutiny i venkovní sportovní aktivity. Sportování v přírodě posiluje nejen naše fyzické zdraví, ale také pomáhá pročistit si hlavu a zbavit se stresu a napětí nahromaděného z každodenního života. Navíc existují mnohé venkovní sporty a aktivity, které umožňují prožít příjemné chvíle s rodinou, přáteli či domácími mazlíčky. Co je toto jaro vyzkoušet a vytáhnout tak vaše okolí ven?

Pohyb nemusí být pouze prostředkem k tomu zůstat fit a posílit své zdraví, ale je také příležitostí k relaxaci a uvolnění. Nemusíte být vrcholovým sportovcem, abyste si sportování užili. Kdo není týmovým hráčem, může praktikovat individuální sporty, kdo nemá rád vysoce frekvenční cvičení, může se zaměřit na klidnější typy sportů. Každý si může najít to své, co ho baví a naplňuje. Navíc až sto sportů a aktivit lze sledovat s pomocí chytrých hodinek Huawei Watch GT 4. Podívejte se na šest aktivit, které můžete v chytrých hodinkách najít, vyzkoušet je a zapojit do toho kamarády, rodinu nebo své mazlíčky.

Pohyb se zvířaty
Pokud máte rádi společnost svých čtyřnohých přátel nebo jiných zvířat, můžete zkusit sporty, které lze praktikovat s nimi. Obvyklé venčení psa můžete například zpestřit populárním frisbee. Je možné, že jste si při svých procházkách parkem všimli, že tato aktivita, která spočívá v házení létajícího talíře, nabírá na oblíbenosti. Jedná se o nepříliš náročný sport, který však posílí vaše svaly i koordinaci, ale také zabaví a pořádně unaví vašeho chlupatého parťáka.

Pokud jste milovník zvířat, ale nemáte psa, vyzkoušet můžete například i jízdu na koni. Ta je skvělým způsobem, jak posílit svaly a zároveň si užít čas strávený se zvířetem. Na vyjížďce na koni si můžete vychutnat krásné scenérie okolní přírody a sblížit se s ní i zvířetem. Jízda na koni, ale i péče o něj, navíc učí zodpovědnosti a soucítění. Kromě fyzických benefitů tak může praktikování tohoto sportu mít vliv i na duševní pohodu jedince.

Sport jako odpočinek s přáteli
Kdo kdy řekl, že sport nemůže být zároveň prostředkem k relaxaci? U sportu se nemusíte zadýchat či zapotit, aby byl pro vaše tělo a mysl prospěšný. Pokud neholdujete fyzicky náročnějším sportům, možná vám lépe sednou klidnější sportovní aktivity. Jednou z nich je například rybaření. To můžete propojit například s víkendovým výletem s přáteli či rodinou. U chytání vlastního úlovku tak budete poznávat nová místa a vychutnávat si klidné chvíle na břehu rybníka či řeky s těmi nejbližšími. Rybaření vyžaduje trpělivost, soustředění a silnou schopnost vnímání okolního prostředí, to vše díky tomuto sportu posilujete.

Pokud vám chybí trpělivost, která je k rybaření potřebná, nezoufejte. Jsou i takové klidné sporty, u kterých nebudete mít dlouhou chvíli. Jedním z nich je například stolní tenis. Tento sport často hraný uvnitř má totiž své značné kouzlo i venku. V mnohých parcích a veřejných prostorech narazíte na stoly ke stolnímu tenisu, často také přezdívanému ping pongu, přímo určené. Pokud máte však na zahradě či chatě lecjakou desku či prkna, můžete si ke hře udělat i vlastní stůl, pak budete potřebovat jen pálky a míček. Tuto aktivitu si s přáteli či rodinou užijete, ať už jste rekreační hráči nebo vášniví soutěživci.

Ochlazení u vody
Teplejší jarní dny jsou rovněž ideální pro vodní sporty. Pokud toužíte po adrenalinovém zážitku, rafting vám jistě poskytne dostatečnou dávku vzrušení. Jedná se totiž o vodní sport, který spočívá ve sjíždění vodních toků různého stupně obtížnosti. Tento sport sice může být namáhavý, ale významně pomáhá budovat vytrvalost. Na řece totiž musíte vydržet pádlovat, zatímco manévrujete přes překážky a proplouváte po proudu. Při sjíždění divokých řek se tak můžete těšit na nezapomenutelný zážitek.

Pokud hledáte klidnější způsob, jak strávit čas na vodě, můžete vyzkoušet paddleboarding, známý také pod zkratkou SUP, která v překladu označuje paddleboarding ve stoje. K jeho praktikování stačí stát na prkně a pohodlně pádlovat po hladině jezera či vodní nádrže. Nenechte se však oklamat, tento relaxační sport, který spočívá v balancování na prkně, vám posílí svaly více, než byste možná čekali. Je navíc snadný i pro ty nejmenší, kteří mohou na prkně sedět a představuje tak zábavnou aktivitu pro celou rodinu.

Výběr podle vlastního gusta
Výběr sportů, které lze praktikovat venku, je široký a rozmanitý. Každý si tak může vybrat to, co mu nejvíce vyhovuje a přináší mu radost. Ať už jste milovníkem aktivního pohybu, klidného odpočinku nebo dobrodružství na divokých vodách, jarní počasí nabízí mnoho možností k tomu, abychom se nadechli čerstvého vzduchu a užili si příjemné chvíle venku. S pomocí chytrých hodinek Huawei Watch GT 4 navíc žádný pohyb nepřijde nazmar. Díky až stovce sportovních režimů mohou uživatelé s pomocí chytrých hodinek vyzkoušet nové sporty, ale také své sportovní aktivity zaznamenávat a sledovat svůj pokrok na cestě k aktivnějšímu a zdravějšímu životnímu stylu.

Foto: Huawei

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *