Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Při jarní Sbírce potravin se v Albertu vybralo 78 tun. Zapojili se i dobrovolníci z dětských domovů

Do jarního kola každoroční Sbírky potravin se zapojilo 114 prodejen Albert po celém Česku. V průběhu uplynulé soboty darovali zákazníci více než 78 tun trvanlivých potravin a drogistického zboží, které potravinové banky nyní rozdělují potřebným. S přebíráním darů opět pomáhali dobrovolníci z dětských domovů, kam míří část vybraných potravin. Nejvíce, téměř 2,3 tuny potravin a drogerie, se vybralo v hypermarketu v Čestlicích.

Již od prvního ročníku sbírky potravin pomáhají zákazníci řetězce Albert rodinám i samoživitelům ve vážné hmotné nouzi. „Vysoce oceňujeme štědrost našich zákazníků, kterým nejsou lhostejní lidé v tíživé životní situaci. Darované potraviny a drogerie pomohou například matkám samoživitelkám, seniorům, sociálně ohroženým nebo dětem z dětských domovů, které v našich prodejnách pomáhaly dary přijímat,“ říká Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert.

Dobrovolníci z dětských domovů sbírali potraviny a další zboží přímo pro své svěřence. „Mockrát děkujeme všem zákazníkům, kteří nám věnovali třeba i úplné maličkosti. Vybrané potraviny využijeme při vaření, a to také ve cvičném bytě, ve kterém se děti připravují na samostatný život po odchodu z dětského domova,“ vysvětluje Ilona Hellerová, ředitelka Dětského domova Česká Lípa.

Dary zákazníků obohatí jídelníček dětí a zároveň ušetří nejen českolipskému domovu, stejně jako dalším 15 zapojeným zařízením finance, které mohou využít například na volnočasové aktivity. Děti si tak dopřejí výlet či kulturní zážitek, na který by v rozpočtu dětského domova jinak nebylo dost peněz.

Zdroj a foto: Albert

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *