Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Móda

Prezident Petr Pavel navštívil výrobu bot Vasky. Sám si zkusil, co ševcovina obnáší!

hem návštěvy Zlínského kraje prezident Petr Pavel společně s hejtmanem Radimem Holišem zavítali také do výroby Vasky ve Lhotě u Zlína. Prezident si během prohlídky vyzkoušel ruční výrobu bot i ražení iniciálů. Během společné diskuze s Václavem Staňkem, zakladatelem značky Vasky, a Vítem Staňkem, CEO Botas, byla hlavním tématem budoucnost českého řemesla. Na rozloučenou dostal pan prezident unikátní pár Vasek v barvách trikolory s vyraženými iniciálami a symbolem lva. Odvezl si také jeden pár ikonických Botasek Classic v barvách trikolory, který si na vlastní přání na místě zakoupil.

Prezident Petr Pavel byl zákazníkem Vasky již před tím, než se stal prezidentem. O to větší radost tým měl, že ho může přivítat a ukázat mu, kde se píše příběh bot Vasky.

Před zahájením celého výrobního procesu Václav Staněk, zakladatel značky Vasky, stručně sdělil svou vizi o tom, že by chtěl, aby se ševcovina v České republice zachovala nejméně dalších sto let.

Prvním prezidentovým krokem a zároveň prvním krokem ve výrobě byla vysekávací dílna. ‚‚Velice důležitý je výběr materiálu. Již zde se rozhoduje o kvalitě finální boty a také o tom, jak se celé výrobě bude na budoucí páře pracovat,” okomentoval výrobní proces Václav Staněk. Po krátkém výkladu se pan prezident a pan hejtman pustili do vyseknutí dílce pro jejich vlastní klíčenku.

V šicí dílně, kde se vyseknuté dílce proměňují ve svrchní část boty, jedna z šiček ukázala panu prezidentovi zaměstnaneckou smlouvu pradědečka s panem Tomášem Baťou. Spustila se tak diskuze o jeho odkazu a tradici ševcovství ve Zlíně.

Ve spodkové dílně, kde zrovna probíhala výroba jednotlivých modelů Vasky i Botas, si pan prezident společně s panem hejtmanem na vlastní kůži vyzkoušeli poslední fázi výroby boty. „Jedná se o nejnáročnější proces výroby, a tak se není čemu divit, že se jedna z bot panu prezidentovi nepovedla,” se vtipem okomentoval Václav Staněk.

Atmosféra byla přátelská a právě u Botasek se pan prezident pozastavil a zmínil, že sledoval příběh o navázání na ikonickou značku Botas, která letos oslaví 75 let. Následovala diskuze o budoucnosti řemesla v České republice, kde prezident republiky dodal, že je český národ na produkty vyrobené u nás stále pyšný. „Jsem nesmírně vděčný za možnost pobavit se s hlavou státu o budoucnosti ševcoviny. Nasdílet mu naše vize a představy, kam bychom se chtěli posouvat. Nehledě na to, že se mu naše boty líbí a že je rád, že je vyrábíme právě u nás  – v České republice,” zakončil Václav Staněk.

Následně firma předala panu prezidentovi dary. Vasky v barvě trikolóry se symbolem lva a s iniciálami, mikinu Botas v modré barvě, podložku na pracovní stůl a další doplňky. Největší zájem však pan prezident projevil o legendární Botasky v původním střihu Classic v barvách trikolory. Ty si na své přání prezident zakoupil s komentářem, že by byl za frajera, kdyby v nich před lety přišel.

‚‚Jsme moc rádi, že pan prezident zavítal právě k nám. Celou prohlídkou se nesla příjemná atmosféra. Bylo skvělé ukázat celý proces a jsem rád, že se pan prezident do výroby také zapojil. Poškozenou páru samozřejmě promíjíme. Žádný učený z nebe nespadl,” pochvaloval si návštěvu představitele republiky majitel Václav Staněk.

Zdroj a foto: Vasky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *