Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Orlen je opět generálním partnerem Colours of Ostrava. Festival nabídne polské umělce i soutěž pro kapely!

Každý rok přiláká festival Colours of Ostrava tisíce fanoušků hudby a zábavy z celé Evropy. Poláci Ostravu rádi navštěvují vzhledem k blízkosti hranic i atraktivnímu line-upu a jedinečné atmosféře čtyřdenního hudebního festivalu plného různorodých atrakcí. Tradičně v line-upu největšího českého festivalu nesmějí chybět ani polští umělci. Letos pořadatelé připravili další fantastické překvapení – soutěž pro polské umělce, jejíž vítěz vystoupí během festivalu! A to vše s podporou generálního partnera festivalu – skupiny ORLEN Unipetrol. Již 21. ročník Colours of Ostrava proběhne od 17. do 20. července v areálu unikátní industriální oblasti Dolní Vítkovice v centru Ostravy, 20 km od polských hranic. Na 8 hudebních scénách vystoupí více než 100 kapel a v rámci 11 scén diskusního fóra Meltingpot pak více než 200 řečníků z celého světa.

Skupina ORLEN Unipetrol je opět generálním partnerem festivalu
S radostí potvrzujeme, že skupina ORLEN Unipetrol, největší rafinérská a petrochemická společnost v Česku, provozující síť čerpacích stanic ORLEN v Česku, Slovensku a Maďarsku, se opět stává generálním partnerem Colours of Ostrava. Jméno po generálním partnerovi ponese také ORLEN Drive stage, kde tradičně vystupují kapely s energickým, divokým a syrovým zvukem. Letos se na programu objeví: Emiliana Torrini, Sam Garrett, Avalanche Kaito, Sutari, Alex Serra, The Silver Spoons a mnoho dalších. „Jsem ráda, že se našemu festivalu, který se letos zařadil mezi TOP 10 akcí v rámci prestižních European Festival Awards, podařilo přilákat další významnou a prestižní společnost působící po celé střední Evropě. Věřím, že toto partnerství přispěje ke zkvalitnění našeho programu a zázemí pro návštěvníky a posune festival na ještě vyšší úroveň,“ říká Zlata Holušová, ředitelka Colours of Ostrava.

„Těšíme se na spolupráci s organizátory tohoto prestižního hudebního festivalu. Jako největší společnost ve střední a východní Evropě s mezinárodním dosahem a působením spolupracujeme s akcí, která svou velikostí a kvalitou přesáhla hranice České republiky. Je populární jak v České republice, tak má mnoho příznivců v zahraničí, např. v Polsku, na Slovensku a v Maďarsku, kde skupina ORLEN aktivně působí,“ dodává Jakub Kosmowski, ředitel marketingu a sponzoringu skupiny ORLEN Unipetrol.

Pohodlný let přímo do Ostravy nebo nedalekých Katovic zajistí nejen polským návštěvníkům Letiště Ostrava, a.s. Více informací zde.

Polská hudba během Colours of Ostrava
Během letošního ročníku bude v line-upu unikátní polské zastoupení. Kwiat Jabłoni je v Polsku široce uznávaná kapela s folk-popovým zvukem. Od roku 2018 okouzlují stále větší počet posluchačů neutuchající silou. Od vydání alba „Niemoczne“ v roce 2019, společně se slavným „Dziś późno pójdę spać“, kapela nepolevuje: tvoří nové hity, vydává alba a koncertuje nejen v Polsku. Sutari představí trochu jiný styl – světoznámé trio zpěváků a instrumentalistů z Polska ovládlo loňský hudební program Czech Music Crossroads. Basia Songin, Kasia Kapela a Dobromiła Źyczyńska experimentují s vokálními technikami. Vedou transový a polyfonní dialog s lidovými tradicemi, který se prolíná s tématy přírody, svobody, ženskosti a sesterství. Na druhé straně skupina ||ALA|MEDA|| je skrytý klenot polské hudební scény. Ve skupině jsou členové mnoha významných kapel, kteří společně tvoří jedinečnou a mimořádně originální hudbu, která je postavena na kombinaci jazzu, krautrocku a živé analogové elektroniky. Skupina přiveze na festival své nové album “Spectre 02”, které vyjde v dubnu.

Hrajte na Colours of Ostrava – soutěž pro polské kapely
Jedinečná příležitost pro umělce a kapely z Polska! Považujete se za talentovaného hudebníka, hrajete a tvoříte vlastní hudbu? Letos máte šanci vystoupit na Colours od Ostrava! Společně s projektem ČISTÝ FESTIVAL pořádáme v jednom z festivalových dnů soutěž o vystoupení na REC.Stage. Zkušenosti nejsou požadovány a typ hudby je zcela volný. Na přihlášky čekáme do 17. dubna a prvních 50 správně přihlášených umělců postoupí do druhé fáze, ve které si fanoušci vyberou své oblíbence, které by chtěli v červenci v Ostravě slyšet. Ve finále soutěže vybere odborná porota jednoho vítězného umělce nebo kapelu. Více informací zde: https://www.colours.pl/o-festivalu/novinky/hrajte-na-colours-of-ostrava

21. ročník Colours of Ostrava se uskuteční 17. až 20. července 2024 v Dolních Vítkovicích. Součástí festivalu je mezinárodní diskusní fórum Meltingpot, projekce filmů z MFF KV a řada divadelních představení a uměleckých instalací. Festival se od roku 2012 koná v areálu unikátní, revitalizované, industriální oblasti Dolní Vítkovice v centru Ostravy (20 km od polských hranic). Na 8 hudebních scénách vystoupí každoročně více než 100 kapel, v rámci 11 scén diskusního fóra Meltingpot pak více než 200 řečníků z celého světa.

V projektu Colours bez bariér festival nabízí speciální služby pro návštěvníky se zdravotním znevýhodněním. V roce 2023 servisu využilo 850 osob s pohybovým, zrakovým nebo sluchovým postižením i lidé s poruchou autistického spektra. Festival tradičně nabízí sobotní vstup zdarma pro osoby starší 65 let, v roce 2023 jich bylo 1216. Pravidelně se účastní také děti, pro které festival připravuje ČEZ Family Park se speciálním dětským programem. V roce 2023 festival navštívilo celkem 4212 dětí.

Kromě hlavního festivalu Colours team každoročně pořádá také mezinárodní showcase festival Czech Music Crossroads pro hudební odborníky a volně přístupný Art & Life festival v ulicích Ostravy. Team rovněž organizuje samostatné koncerty v průběhu celého roku na různých místech ČR.

Zdroj a foto: www.colours.cz         

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *