Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Arboriáni v temných časech – Příběhy skautských hrdinů v době protinacistického odboje

Kniha Arboriáni v temných časech v sobě snoubí historickou beletrii z období 2. světové války a novodobý dobrodružný román. Do fiktivního příběhu jsou zasazeny události skautského odboje, ke kterým skutečně došlo. Dnešní deváťáci Lucka, Honza a Patrik, zjistí, že jejich známý starý pan Jílek měl kdysi nevlastního bratra Jirku, o kterém dosud nevěděl. Kam tento hoch, který v době nacistické okupace chodil do skautského oddílu Arboriáni, zmizel? Proč panu Jílkovi rodiče o jeho bratrovi nikdy neřekli? Kdo byl odvážný a kdo podlehl strachu a výhrůžkám? Kam až mohlo zajít nacistické zlo?

Lucka, Honza a Patrik, začnou pátrat v historii. Zdánlivě nevinné bádání se však začne vyostřovat, protože někteří pamětníci ještě žijí a mají svůj osobní zájem na tom, aby dávné záhady nikdo neotvíral.

Dobrodružný příběh je plný foglarovského tajemna a nečekaných zvratů. Do děje přímo vtáhne moderní jazyk a svižný styl vyprávění, který je pro dnešní mladou generaci čtivý. Kniha je vhodná pro čtenáře od 12 let, ale na své si přijdou i dospělí milovníci literatury.

Ivan Bauer (*1966) působí jako učitel dějepisu na kutnohorské střední škole. Během svých studií na univerzitě v Hradci Králové vedl turistický oddíl Správci pečeti. Založil agenturu Hobit, která již 25 let pořádá zážitkové kurzy a letní tábory pro děti a mládež. Právě odtud čerpá své náměty pro příběhy mladých hrdinů plné dobrodružství, zvratů, akce a napětí, často s přesahem do historie. Ve volném čase vede didaktické kurzy pro učitele a historické kurzy pro Akademii třetího věku, vedle toho je autorem řady výukových pracovních listů. Organizoval dvacet ročníků soutěže Historiáda, netradičního soutěžního klání školních týmů, na které se sjíždějí studenti i pedagogové z celé republiky. Díky svým aktivitám dokazuje, že historie nemusí být jen nudným seznamem jmen a čísel, ale že může být vnímána jako dobrodružství, radost i střelka ukazující cestu dál. V roce 2022 vydal Ivan Bauer dobrodružnou knihu pro mládež „Tajemství řádu arboriánů“. Jeho nová kniha „Arboriáni v temných časech“ nás zavede mezi skauty v době protinacistického odboje.

Kniha „Arboriáni v temných časech“ vychází 24.dubna 2024
Autor: Ivan Bauer
Ilustrace: Pavlína Veselá
ISBN 978-80-88333-46-3
Formát: 170 x 240 mm
224 stran
Doporučená prodejní cena: 447 Kč
Kniha je vhodná pro čtenáře od 12 let, ale na své si přijdou i dospělí milovníci literatury.

Zdroj a foto: www.familium.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *