Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Bydlení

Plastová okna Schüco FocusIng s rovnými liniemi hliníku

Nový plastový okenní systém Schüco FocusIng se designem maximálně přiblížil vzhledu hliníkových profilů, zvýšil podíl recyklovaného materiálu při výrobě, ale především nabízí dvojí stavební hloubku – užší hloubku rámu zapuštěného do konstrukce (pouze 70 mm), ale širší u samotného křídla (76 mm), což značně vylepšuje tepelněizolační parametry oken díky možnosti použít trojsklo o šířce až 52 mm.

Užší stavební hloubka rámu oproti křídlu je zásadní rozdíl ve srovnání s předchozími systémy, jako je Schüco LivIng nebo CT 70, které mají stavební hloubku shodnou. Rám systému Schüco FocusIng má stavební hloubku 70 mm, ale křídlo bylo modifikované tak, aby bylo širší o 6 mm, což má své výhody – je to systém vhodný nejen pro novostavby, ale zejména pro rekonstrukce, kdy se obvykle nahrazují starší okna s užší stavební hloubkou. Druhým benefitem je možnost šířky zasklení až 52 mm, takže křídlo dosahuje vynikajících tepelně izolačních vlastností. K tomu přispívají i pěti nebo šestikomorové profily, které vynikají optimalizovanou vnitřní komorou a geometrií drážky. Díky vynikajícím hodnotám Uf lze při použití trojskla s hodnotou Ug 0,5 W(m2K) (1,23 x 1,48 metru) snadno dosáhnout hodnot Uw 0,80 nebo ještě lepších.

Metalické fólie a hranaté zasklívací lišty přispívají k hliníkovému vzhledu
Obecně platí, že plastové profily mají zaoblenou konturu oproti „hranatému“ hliníku“. Nový systém Schüco FocusIng se však může pochlubit moderním designem s čistými, rovnými liniemi  typickými  právě pro hliníkové profily. Je to dáno využitím hranatých zasklívacích lišt, které jsou jinak doménou hlinkových konstrukcí, a především širokou škálou metalických povrchových fólií, které vzhled hliníkových oken ještě umocní. Vzájemně tak lze kombinovat systémy Schüco z plastu i hliníku a dosáhnout barevného sladění.

Jedinečnou designovou flexibilitu systému Schüco FocusIng umožňuje využití více než 300 standardních a speciálních fólií, kromě zmíněných metalických se jedná o jednobarevné či s dřevěnými povrchy. Nový systém Schüco FocusIng může být použit v novostavbách i při  rekonstrukcích, v pevných, posuvných či zdvižně-posuvných konstrukcích, v jednokřídlých i více křídlových sestavách, i jako dveře.

Zvýšené množství použitého  recyklovaného materiálu
Nový plastový profilový systém Schüco FocusIng  byl vyvinut pro co nejefektivnější využití materiálů obsahujících vysoký podíl recyklátu ve vnitřním jádru a zároveň je na konci své životnosti sám vhodný pro návrat do procesu recyklace. Sedm z deseti profilů proto bude standardně dodáváno s „barevným“ vnitřním jádrem vyrobeným z recyklovaného materiálu, přičemž profily budou obsahovat až 50 procent recyklovaného obsahu. Vysoký podíl recyklátu, optimalizované využití materiálů a vynikající tepelná izolace přispívají ke snížení emisí CO2 obvodových plášťů budov.

Pro zajištění efektivní výroby byla při vývoji zajištěna také vysoká míra kompatibility se systémy Schüco LivIng a Schüco CT 70. Upevňovací a doplňkové profily, stejně jako ocelové výztuhy a zasklívací lišty lze použít stejným způsobem na všech systémových platformách, což zajišťuje co nejjednodušší výrobu a skladování.

Stylový hliníkový vzhled, čisté linie, optimální výkonnostní charakteristiky a nižší uhlíková stopa. Inovativní systém Schüco FocusIng má mnoho výhod a se svou základní hloubkou rámu 76 mm je vhodný jak pro novostavby, tak pro renovace.

Zdroj a foto: www.schueco.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *