Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Simona Machovičová a 420PEOPLE zvou na premiéru představení PULPS  

Choreografka a tanečnice Simona Machovičová, ve spolupráci se souborem současného tance 420PEOPLE, představí své nové představení PULPS, v němž zachycuje reálné vnímání a prožívání lidských emocí napříč mezilidskými vztahy. Taneční duet, vytvořený speciálně pro prostor Studia Maiselovka, představí spojení dvou tanečníků (Simona Machovičová & Jindřich Panský), společně s živou autorskou hudbou Václava Havelky a to v premiérovém bloku 5., 6., 8. a 9. května 2024.

“Partnerský vztah dvou lidských bytostí. Každá z nich nese stejný podíl zodpovědnosti na lásce, vzájemné starostlivosti, úctě a poznání. Rovnováha dvou částí. PULPS je zobrazením různých fází vztahu dvou milenců, kde jedním článkem je žena a druhým muž a právě zde bychom rádi otevřeli vaše vnímání natolik, aby pohlaví interpretů bylo zanedbatelné. Abyste se třeba dokázali napojit na jeden z článků partnerské dvojice, bez ohledu na pohlaví, ale spíš na základě vašich vlastních vztahových zkušeností. Čím byly, a nebo jsou nasáknuté vaše vztahové dužiny? Byli jste už někdy “vyšťavení do poslední kapky”, protože jste se opakovaně vraceli zpět i přesto, že rozum namítal? Nebo se cítíte být těmi, kteří odšťavňují ne/vědomě ze samotné lásky či bolavé nenávisti?” Takové otázky zachycuje představení PULPS.

Choreografie PULPS vykresluje současné pojetí významu “vztahu” a reálnou podobu emocí. To vše za živého doprovodu autorské hudby Václava Havelky. Václav Havelka, hudebník, zpěvák a frontman kapely Please The Trees, se v posledních letech věnuje také experimentální tvorbě. Album Exhale Extender (2019) je, po předchozím ep City Fox on Acid (2016), další instalací do kolekcí mapujících rozměr žánru american primitiv. Na rozdíl od hlukové prvotiny, která svou paletou připomíná srážku divoké zvěře s běsnícím velkoměstem, je novinka spíš návrat do sluje. Organická a roztáhlá kytarová meditace, sevřená praktickým dronem, je silným odkazem na veličiny žánru, ale i newyorské kytarové avantgardy. Na tuto tvorbu volně navazuje s živou hudbou, složenou pro představení Pulps.

Nový vizuální rozměr do inscenace vnese tvorba módní návrhářky Martiny Machovičové a její značka Mars Industries.

Již čtvrtá premiéra 420PEOPLE ve Studiu Maiselovka přinese opět intimní kontakt s divákem, který dostane jedinečnou možnost přemítat nad svým nitrem.

Vstupenky jsou k dostání na www.420people.org

Nový projekt souboru 420PEOPLE s názvem PULPS ve Studiu Maiselovka:
Premiérový blok:  5., 6., 8. a 9. května 2024
Choreografie: Simona Machovičová
Obsazení: Jindřich Panský, Simona Machovičová
Hudba: Václav Havelka
Kostýmy: Mars Industries by Martina Machovičová
Produkce: Aneta Jochim

420PEOPLE & Studio Maiselovka
Soubor současného tance 420PEOPLE, do jehož názvu si tvůrci vepsali českou telefonní předvolbu, založili Václav Kuneš a Nataša Novotná na přelomu let 2007/2008, po návratu z působení v jednom z nejprestižnějších světových souborů tanečního divadla – Nederlands Dans Theater Jiřího Kyliána. Společná vize, vybudovat v Praze svůj vlastní soubor současného tance, dala vzniknout 420PEOPLE, jenž v současné době slaví na české i mezinárodní taneční a divadelní scéně již přes 15 let. 420PEOPLE je také „značka“, která veřejnosti nabízí unikátní slovník současného tance ve formě představení a autorských choreografií na moderní interpretační a profesionální úrovni. Díky své kontinuální tvorbě přivádí na jeviště i do online prostoru originalitu a divácky nezapomenutelný umělecký zážitek. Důležitou součástí tvorby je netradiční dialog s divákem formou workshopů, online projektů, diskuzí, tanečních filmů, dokumentů, projekcí a dalších aktivit. Kreativním místem tance, pohybu a umění souboru, je Studio Maiselovka v centru Prahy. Prostor otevírá možnosti k plánování umělecky hodnotných projektů, inovativních jevištních formátů, pedagogickému působení kvalitních lektorů i ke komerčním akcím. Je centrem setkávání kulturně orientovaných lidí s možností porozumět a přiblížit se k současnému tanci a pohybu. Od roku 2022 jsou zde tvořeny nízkokapacitní taneční projekty s intimní atmosférou. Za tento koncept získalo v roce 2023 420PEOPLE čtyři nominace na Cenách Thálie, z nichž jedna byla proměněna v cenu Thálie 2023.

Aktivity souboru 420PEOPLE jsou podporovány grantem Hlavního města Prahy, grantem Ministerstva kultury ČR, Městské části Praha 1, Městské části Praha 7 & Art District Praha 7 a Státního fondu kultury ČR. Tvorbu souboru podporuje donátor Václav Dejčmar.

Simona Machovičová
Simona Machovičová (původem ze Slovenska) vystudovala Vysokou školu múzických umění v Bratislavě – bakalářský stupeň a dále pokračovala v magisterském studiu na Akademii múzických umění v Praze. Absolvovala půlroční mezinárodní studijní program na taneční škole Peridance Capezio Center v New Yorku. Jako interpret spolupracovala převážně se soubory v České republice: Lenka VAGNEROVÁ & Company v představení “Amazonky” (2017, 2018) a “Sorcerer” (2014). Pro Janu BURKIEWICZOVOU a company Burkicom účinkovala v tanečních představeních “Divočina” (2015, 2016) a “Najděte ostatní” (2017). Od roku 2018 je členkou tanečního souboru 420PEOPLE pod vedením Václava KUNEŠE. Účinkuje v představeních: The Watcher (La Fabrika), INspiraCe (Divadlo Archa) a v nejnovějším představením HeArt of Noise v choreografii Sylvy Šafkové (Divadlo Archa). Současně od roku 2020 spolupracuje s francouzským tanečním souborem KAFIG, pod vedením Mourada MERZOUKIHO, kde je interpretkou v tanečním představení Zéphyr.

Za svojí choreografickou a interpretační tvorbu získala ocenění na festivalech: Festival of Choreographic Miniatures v Bělehradě v letech 2014 i 2015 a na Internationales Solo-Tanz Theater Festival v Stuttgartu v Německu v roce 2015, kde získala cenu diváků, díky které se dostala na mnoho tanečních festivalů v Brazílii (2016). Choreografii vytvořila i pro Moravskoslezské Národní divadlo do opery od Antonia Salieriho “Škola žárlivých”.

Zdroj a foto: www.420people.org

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *