Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Kdo seje vítr… Česko – slovenská herecká špička izolovaná na ostrově uprostřed moře. Začalo natáčení Voyo Originálu Bora

ed pár dny na pobřeží jižní Evropy odstartovalo natáčení série z dílny Voyo Originál s pracovním názvem Bora. Její děj je však od idylické dovolené vzdálený jako moře od Prahy. Místo toho nabídne napětí, záhady ve stylu Agathy Christie, humor černý jako olivy a hvězdné obsazení předními českými a slovenskými herci.

Příběh šestidílné detektivky se otevírá ve chvíli, kdy na ostrov uprostřed Jadranu přijíždí skupinka Čechů a Slováků – účastníků speciálního kurzu Setkání se smrtí. Navzájem se neznají, vidí se poprvé v životě. Ve stejnou chvíli pobřeží zasáhne extrémně silná bouře. Nezkrotný přírodní živel odstřihne desítku účastníků s jejich vedoucím od zbytku světa. Objevují se první větší konflikty, tenze ve skupině narůstá. A to největší drama má teprve přijít.

„Kdo z nás by nepřivítal možnost na týden se odstřihnout od civilizace, starostí a vrátit se s čistou hlavou a jasnou myslí? Každá z deseti postav, která vyráží na moře, si s sebou veze svou minulost, aby ji na speciálním kurzu odložila a začala žít svobodně. Od smrti nanečisto si všichni slibují řešení. Setkání, které tam na ně čeká, rozjede sled událostí, které bude stejně napínavé jako zábavné,říká Michal Reitler, který je spolu s Tomášem Grombířem kreativním producentem projektu. Producentská dvojice FILM KOLEKTIVU Silvie Michaljova a Ondřej Zima jej doplňuje: „Bora je název pro silný vítr, přicházející z pobřeží nad moře v jižní Evropě a zároveň pracovní název naší série. Projekt jsme vyvíjeli a připravovali téměř sedm let a věříme, že to bude parádní podívaná a plnotučná chytrá zábava, kterou si divák zaslouží.”

Šest epizod bude vrchovatě naplněno divokým mořem, řáděním živlů, dramatickým dějem, konstantně narůstajícím napětím a nečekanými zvraty. Kromě toho se diváci dočkají vtipných situací, humoru a vysoké koncentrace česko-slovenských hvězd. V režii Zuzany Mariankové a Marka Najbrta se totiž představí Vojtěch Kotek, Zuzana Mauréry, Tomáš Maštalír, Klára Melíšková, Stanislav Majer, Aňa Geislerová, Jan Révai, Elizaveta Maximová, Maroš Kramár, Jana Krausová, Ivan Lupták, Predrag Bjelac a mnoho dalších.

„Už když jsem si přečetl scénář, bylo mi jasné, že bych u toho chtěl být, že přesně toto bych chtěl točit. Skvělý scénář, renomovaní producenti, režiséři s jistou vizí a spousta fantastických kolegů. Jsem rád, že mohu být součástí něčeho, čemu maximálně věřím. Máme za sebou první dny natáčení a zatím mě moje prvotní intuice nezradila,” uvádí jeden z protagonistů série Stanislav Majer.

režie: Zuzana Marianková a Marek Najbrt // scénář: Zuzana Marianková a Zdeněk Jecelín // producenti FILM KOLEKTIV: Ondřej Zima a Silvie Michaljova // kreativní producenti Voyo: Michal Reitler a Tomáš Grombíř // konný producent FILM KOLEKTIV: Katarína Kintlerová // konné producentky Voyo: Eva a Adéla Hodinovy // kamera: Martin Žiaran // architektka: Ema Teren // kostýmní výtvarnice: Katarína Hollá // umělecká maskérka: Soňa Kubeníková // hrají: Vojtěch Kotek, Tomáš Maštalír, Jozef Vajda, Klára Melíšková, Elizaveta Maximová, Zuzana Mauréry, Daniel Fischer, Predrag Bjelac, Rostislav Novák st., Ivan Lupták, Ondrej Koval’, Stanislav Majer, Jan Révai, Jan Kolařík, Richard Autner, Maroš Kramár, Dominika Kavaschová, Aňa Geislerová, Jana Krausová a další

Zdroj a foto: TV Nova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *