Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Móda

Zákazníci Fashion Arény během uplynulého víkendu nakoupili v Charitativním bazaru oblečení z druhé ruky za více jak 150 000 Kč

Ve štěrboholské Fashion Arena Prague Outlet se během prodlouženého víkendu 19. – 21. dubna konal Charitativní bazar oblečení. Výtěžek z prodeje více jak tisíce kusů vytříděné módy, které pro tento účel věnovali zákazníci i obchody outletového centra, poputuje ve prospěch Nadačního fondu Veroniky Kašákové. Ta osobně prodej uplynulý víkend na Charitativním bazaru zahájila. Výtěžek ve výši 152 805 Kč a dodatečný dar 20 000 Kč od vedení outletového centra podpoří proces osamostatňování dětí z dětských domovů.

Dobročinný bazar oblečení pořádalo pražské outletové centrum historicky již podruhé. Výtěžek z prvního ročníku, který se konal v roce 2021 a během nějž se vybralo necelých 73 000 Kč putoval na výcvik psů, kteří v rámci canisterapie pomáhají pacientům VFN Praha. Letos získané prostředky ve dvojnásobné výši podpoří Nadační fond Veroniky Kašákové, který doprovází mladé lidi z dětských domovů na cestě životem.

“Z nové spolupráce s Nadačním fondem Veroniky Kašákové a Oděvní bankou mám obrovskou radost. Naši zákazníci svou podporou ukázali, že o udržitelné projekty rozhodně mají zájem. Proto bychom chtěli Charitativní bazar realizovat od této chvíle již pravidelně, a to 2x ročně. Celkem jsme na prodej získali přes 2000 kusů oblečení, obuvi, doplňků a hraček v úžasném stavu a prodali jsme zhruba polovinu. Velký dík patří mému týmu, který se na organizaci podílel,” dodává na závěr Lenka Čapková, ředitelka outletového centra Fashion Arena Prague Outlet.

Tím ale projekt a pomoc nekončí. Oblečení, které se v rámci bazaru neprodalo, si přesto cestu k potřebným najde. Po ukončení prodejů bude veškeré oblečení řádně zabaleno a odvezeno do Oděvní banky. Ta pomáhá všem osobám v nouzi, bez ohledu na to, z jaké skupiny pocházejí. Nejčastěji jde ale o samoživitele, osoby bez domova, seniory nebo například kompletní rodiny ve finanční tísni.

Na zdařilém průběhu akce se podílel také český internetový obchod s potravinami Rohlik.cz, který Charitativnímu bazaru bezplatně daroval 2 000 tašek z recyklovaného papíru.

Zdroj a foto: Fashion Arena Prague Outlet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *