Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Móda

Šperky vyprávějící osobní příběh od ateliéru Anna Stein

Prsteny s příběhem jsou šperky vyprávějící osobní historii svých majitelů. Za značkou stojí talentovaná návrhářka šperků Anna Steinerová, která se ve své tvorbě zaměřuje na páry toužící po osobním šperku, s nímž by mohly odvyprávět svůj příběh. Na základě individuálních rozhovorů s klienty Anna vytváří jedinečné osobní šperky. Originální prsteny v sobě uchovávají vzpomínky, emoce a důležité okamžiky. Nesou v sobě kousek intimity a jsou navždy spojené s příběhy svých nositelů.

VÁŠEŇ PRO PRSTENY S VÝZNAMEM
Prsteny s příběhem jsou párovými klenoty tvořenými na míru jednotlivým párům. Každý z prstenů v sobě nese jedinečný význam a připomíná společné zážitky, zájmy nebo vzpomínky na oblíbená místa. Šperky vytvořené v ateliéru Anna Stein nesou skutečně osobní symboliku.

Šperkařka přistupuje ke své tvorbě velmi osobitě. Zaměřuje se na páry, které touží po osobním šperku, ale nevědí, jak by měl vypadat a co vše by měl vyjadřovat.

Proces tvorby je pro tvůrkyni cestou objevování svébytného a neotřelého vyjádření. Každý klenot je navržen a vyroben s ohledem na osobní příběh a jeho význam pro nositele.

„Vytvářím zásnubní a snubní prsteny, které vypráví příběhy. S lidmi si dlouze povídám o tom, jací jsou, co na sobě mají rádi nebo co je vzájemně inspiruje. Na základě našeho rozhovoru pak vytvářím osobní šperky, které odráží jejich životní historii. Na procesu tvorby miluji především ty příběhy. Důležité je se na páry nacítit, mluvit s nimi… Je to určitá forma terapie – stává se, že si páry během našich rozhovorů vybavují dávno zapomenuté vzpomínky a připomínají si krásné detaily, které na svém protějšku milují,“ vysvětluje Anna Steinerová proces své tvorby. Do snubních prstenů díky tomu zvládne otisknout jedinečné párové příběhy vyjadřující společné propojení. Zásnubní prsteny tak často symbolizují osobnost, koníček nebo životní historii své budoucí nositelky či nositele.

„Prsteny jsou takové moje děti a jejich tvorba mi dodává hodně energie. Do všeho jdu na 150 % a nad jednotlivými návrhy přemýšlím kdekoliv, ať už jsem ve městě, nebo na výletě v lese. Moje práce je pro mě koníčkem a tvorba zase příběh, který nikdy nekončí,“ dodává Anna Steinerová.

ZÁSNUBNÍ PRSTEN PRO TEREZKU
Prstýnek z trávy jemu věnovaný na počátku vztahu jí nyní vrátil převedený do zlata a ozdobený dvěma diamanty coby symbolem dvojice. Zásnubní prsten byl následně doplněn i prstenem snubním.

TEREZA & MARTIN
Jejich prsteny spojily dva rody pomocí vinné révy z rodinných vinohradů vtisknuté do prstenů.

LEOŠ & PETR
Prstýnky dvojice jako by byly upletené ze samotné březové kůry, kterou si pánové do ateliéru sami přinesli.

KDYŽ ŠPERKY VYPRÁVĚJÍ
Anna Steinerová se ve své tvorbě s vášní věnuje detailům a symbolice, kterou vnáší do každého šperku. Například snubní prsteny Lucie a Vaška nesou otisk čáry srdce obou partnerů a čtyři diamanty symbolizují jejich čtyři děti.

„Každý kámen i každý detail má svůj vlastní význam. Všechny životní cesty jsou klikaté a je jenom na nás, jakou cestu si vybereme. Moje šperky tak vyjadřují společnou cestu životem každého páru, který vstoupí do mého ateliéru,“ doplňuje Anna.

Dalším fascinujícím aspektem Anniny tvorby je práce s přáním a zážitky klientů, které proměňuje v konkrétní šperky – novopečená maminka si například nechala do prstenu otisknout nožku svého miminka. S každým pohledem si tak připomene krásné chvíle plné lásky a očekávání jeho narození.

Talentovaná tvůrkyně Anna Steinerová se specializuje na tvorbu osobitých šperků zachycujících emoce a důležité životní okamžiky. Ve své tvorbě neustále proplétá umění s osobními významy. Tvůrčí vnímání, vkus a cit pro design dává šperkům umělecký nádech poutající svou jedinečností hned na první pohled. Anna tak není jen šperkařkou. Je umělkyní proměňující své návrhy v originální kousky vyprávějící životní příběhy naplněné osobními symboly a zážitky.

Šperkařka otevírá svůj nový ateliér Anna Stein – ateliér šperku v ulici Kodaňská 32 v pražských Vršovicích, a to přímo na lásky čas, 1. května 2024. Pro veřejnost bude ateliér otevřený každou středu.

Prsteny s příběhem: www.prsteny-s-pribehem.cz, Anna Steinerová:  www.annasteinerova.cz

Foto: archiv ateliéru Anna Stein

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *