Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Všech deset dílů oceňovaného seriálu podle bestselleru Jamese Clavella je nyní na Disney+

Předplatitelé Disney+ si mohou nyní vychutnat kompletní minisérii Šógun z produkce FX na Disney+. Seriál, který si získal širokou oblibu, jak mezi kritiky, tak diváky, je nyní kompletně k dispozici k binge-watchingu.

Seriál se stal celosvětově nejsledovanější premiérou na Hulu a Disney+ v kategorii hraných seriálů určených dospělým divákům a předběhl tak například druhou řadu oceňovaného seriálu Medvěd, také z produkce FX, nebo oblíbenou show Kardashians.

Níže a v příloze najdete zajímavosti o natáčení, jejichž produkce se krom jiných zhostil představitel lorda Toranaga, Hirojuki Sanada, nebo dcera samotného Jamese Clavella, Michaela Clavell.

Jak se natáčel Šógun…
• Seriál se natáčel v lokacích ve Vancouveru, ale ke spolupráci s kanadským štábem byli najati odborní konzultanti z Japonska.
• Připravit historické sety nebylo jednoduché. „Nakonec jsme pro pouhé dvě první epizody postavili tolik kulis, jako pro plnohodnotný film s 80 či 100denním natáčením,“ prohlásila filmová architektka Helen Jarvis.
• I zdánlivě bezvýznamné prvky setů musely být autentické. Například vznikl zvláštní tým, který strávil tři měsíce vyráběním tašek a jejich namáčením do pěti různých roztoků barev, aby vytvořili autentický tonální vzhled střešních tašek. Nakonec jich vyrobili přes 10 000.
„Každý kostým v Šógunovi byl ručně vyrobený,“ říká Carlos Rosario, návrhář kostýmů. „Hned na začátku jsme se rozhodli, že vše budeme muset vyrobit. V Japonsku jsme měli tým, který nám neustále zasílal jedinečné látky.“ Na první schůzce Rosaria s Hirem [Hirojuki Sanada] mu producent a herec řekl, „Carlosi, musíš mít správné nitě. Musí to být japonské nitě.“
• Každý kousek oblečení má svůj význam. Například počet vrstev, které žena nosí, vypovídá o jejím statutu. A počet skladů na mužově kalhotách hakama (kalhoty s širokými sklady) ukazuje, jak bohatý a mocný je.
• Kostýmový tým čítal 85 až 125 lidí, vytvořil tisíce kostýmů a uspořádal stovky zkoušek.

Zdroj a foto: Disney+

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *