Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Zvelebováním krajiny k utužování mezilidských vztahů

Hornbach je rodinný podnik a jako pro takový jsou pro něj mezilidské vztahy a snaha o jejich pozitivní budování kvelice důležité. Proto už od roku 2015 spolupracuje s nadací Via, která aktivním lidem pomáhá zlepšit místo, kde žijí. Zrekonstruovaná prostranství potom poslouží k utužování mezilidských vztahů v rámci obcí. Společnost letos opět podpoří 4 projekty z celé České republiky.

Program „Místo, kde žijeme“ nadace Via podporuje lidi v tom, aby se více zajímali o veřejný prostor a prostřednictvím jeho zvelebování se podíleli i na zlepšování sousedských vztahů. „Ve zkratce jde o to spojit v obci hlavy dohromady, přijít s nápadem, který přinese prospěch komunitě a zaujme nezávislou komisi, a následně se fyzicky zapojit do jeho realizace. Součástí naší pomoci není jen finanční podpora, ale také možnost účastnit se vzdělávacích seminářů a v neposlední řadě poskytnutí bezplatné konzultace experta, který pomůže žadatelům s plánováním i následnou realizací celého projektu,“ vysvětluje manažerka programu Místo, kde žijeme, Klára Dušková.

Hornbach pro letošní rok podpoří 4 projekty z celé České republiky. V Želči u Prostějova vznikne nový ovocný sad s posezením a ohništěm. Místní z jihomoravského Tišnova dostanou možnost vybudovat v prostorech své komunitní zahrady zázemí pro úklid nářadí, hrací prvky pro děti a zázemí pro společnou práci. Obec Miletín u Hradce Králové oslaví své 900 výročí výsadbou stejného počtu stromků a tím pro ně vzniknou nové vycházkové okruhy. A v Jankovicích u Zlína místní hasiči přebudují starou maringotku na mobilní lesní saunu. Sledovat, jak zanedbaná místa za pomoci místních ožívají a opět plní své původní účely, je k nezaplacení. Myšlenka obnovy společných prostor, které pomohou lidem opět nalézt cestu k sobě navzájem, přímo koresponduje s vizí Hornbachu vlastními silami formou většího projektu zvelebovat místa, kde žijeme,“ dodává David Kolář, marketingový ředitel společnosti Hornbach pro Českou republiku a Slovensko.

Zdroj a foto: Hornbach 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *