Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Technologie

Hitachi Energy investuje do roku 2027 dalších 1,5 miliard dolarů do zvýšení globální výroby transformátorů

Společnost Hitachi Energy dnes oznámila investice ve výši více než 1,5 miliard eur (35,5 miliardy českých korun) do navýšení globální výrobní kapacity transformátorů s cílem udržet krok s rostoucí poptávkou a podpořit dlouhodobé plány a úsilí o elektrifikaci.

Díky těmto investicím společnost do roku 2027 postupně rozšíří celosvětové kapacity výroby transformátorů. Doplní tak již oznámené 3 miliardy dolarů (71 miliard českých korun), které jsou určeny na pokrok v elektrifikaci energetického systému v souvislosti s přechodem na novou energetiku.

Poptávka po transformátorech a elektrických zařízeních roste v nebývalém rozsahu a my investujeme, abychom uspokojili střednědobé a dlouhodobé potřeby našich zákazníků. Rozvíjíme naši globální působnost a kapacitu a postupujeme v oblasti digitalizace a technologií s cílem poskytovat ještě udržitelnější a spolehlivější řešení, řekl Bruno Melles, výkonný ředitel divize transformátorů společnosti Hitachi Energy, během stěžejní zákaznické akce společnosti Energy & Transformers Days v italském Římě.

Společnost dnes rovněž oznamuje investici ve výši přibližně 180 milionů dolarů (4,3 miliardy českých korun) do nové, moderní továrny na výrobu transformátorů ve Vaasa ve Finsku. Tento areál o rozloze 30 000 metrů čtverečních potvrzuje zaměření společnosti Hitachi Energy na inovace, kvalitu a péči o životní prostředí. Továrna se stane klíčovým místem pro vývoj čistých technologií pro obnovitelné zdroje energie a elektrifikaci průmyslu.

Investice doplňují širší růstové úsilí společnosti Hitachi Energy, které zahrnuje nedávno ohlášené rozšíření provozu v německém Bad Honnefu v hodnotě více než 30 milionů dolarů. Následovat budou další investice v Evropě, Americe a Asii, aby byla uspokojena rostoucí poptávka po energetických a distribučních transformátorech.

Rozšíření transformátorových zařízení společnosti Hitachi Energy zahrnuje probíhající projekt v South Bostonu ve Virginii v USA a nedávno dokončené projekty v Jefferson City ve státě Missouri v USA a v Dos Quebradas v Kolumbii. Kromě toho společnost otevřela nové špičkové továrny v čínském Čchung-čchingu a vietnamském Hanoji a nové servisní středisko pro transformátory v australském Welshpoolu.

„Naše globální investice, včetně nového areálu pro transformátory ve Finsku, podtrhují závazek spoluvytvářet s našimi zákazníky a partnery z oblasti veřejných služeb a průmyslu cestu k urychlení přechodu na novou energetiku. Strategickým využitím naší globální působnosti, technologií a odborných znalostí našich týmů jsme připraveni nejen uspokojit celosvětovou poptávku po udržitelných energetických řešeních, ale také podpořit inovace nezbytné pro uhlíkově neutrální budoucnost,“ dodal Melles.

Transformátory hrají klíčovou roli v celém hodnotovém řetězci energetiky a umožňují efektivní přenos a distribuci elektřiny. Jsou klíčovou součástí aplikací, jako jsou integrace obnovitelných zdrojů energie, propojení sítí, napájení datových center a elektrifikace dopravy – což usnadňuje dekarbonizaci energetických systémů.

Společnost Hitachi Energy je největším světovým výrobcem transformátorů z hlediska instalované základny, rozsahu portfolia, výrobní kapacity a pokrytí trhu s více než 60 továrnami na transformátory a servisními středisky po celém světě.

Rozvoj servisních a digitálních kapacit je součástí snahy společnosti pomáhat energetickým a průmyslovým podnikům při provozu a údržbě jejich elektrických zařízení. Digitalizace umožňuje efektivní provoz v celém hodnotovém řetězci, zavádění programů správy majetku zaměřených na spolehlivost, které pomáhají našim zákazníkům prodlužovat životní cyklus transformátorů, podporují udržitelnost a dovolují odkládat investice do nových zařízení.

Všechny oznámené investice do transformátorů zahrnují udržitelné a inovativní výrobní technologie pro efektivitu provozu při zajištění vysokých standardů bezpečnosti a kvality. Podporují úsilí společnosti o dosažení uhlíkové neutrality do roku 2030 a mají za cíl vytvářet pozitivní ekonomický a sociální dopad v místních komunitách. Společnost Hitachi Energy zaměstnává ve své divizi transformátorů více než 17 000 lidí po celém světě a plánuje zvýšit počet svých zaměstnanců o 4 000 nových pracovních míst právě v tomto odvětví.

Zdroj a foto: Hitachi Energy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *