Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Bydlení

Čtyři VEKA novinky dokonale obohatí váš interiér i fasádu

Společnost VEKA představila hned čtveřici novinek na prestižním mezinárodním veletrhu FENSTERBAU FRONTALE 2024, který se již desítky let zaměřuje na inovace v oblasti technologií pro okna, dveře a fasády. Konkrétně se jednalo o dveřní posuvný systém VEKAMOVE 76, dekorativní fólie VEKA Feinstruktur (s jemnou strukturou), nové koncepty prahů pro dveře z PVC a unikátní profilový systém VEKA AluConnect.

Veletrh FENSTERBAU FRONTALE se koná od roku 1949 a patří mezi největší světové veletrhy, které představují novinky v segmentu oken, dveří a fasád. V letošním roce se norimberského veletrhu zúčastnilo bezmála tisíc vystavovatelů z 44 zemí a jeho branami prošlo na 75 000 návštěvníků z řad odborné veřejnosti i zájemců o novinky v oboru.

Od svého založení patří mezi tradiční vystavovatele i německá společnost VEKA, která se řadí mezi přední světové výrobce plastových okenních a dveřních profilů nejvyšší kvality třídy A. Společnost VEKA letos na svém stánku představila čtyři produktové novinky, mezi které patří nový systém posuvných dveří VEKAMOVE 76, profilový systém VEKA AluConnect, povrchová úprava s fóliemi VEKA Feinstruktur a nové prahy pro dveře z PVC.

Posuvné dveře VEKAMOVE 76
Systém VEKAMOVE 76 byl vyvinut na základě profilového systému VEKA SOFTLINE 76, který se vyrábí z nejkvalitnějších profilů třídy A. Společnost VEKA jeho uvedením na trh reaguje na zvyšující se poptávku po posuvných systémech se stabilním a uživatelsky nenáročným mechanismem otevírání a posouvání, které jsou alternativou k jednoduchým posuvně-sklopným systémům. Díky komfortnímu ovládání, větší prosklené ploše a možnosti zasklení pevné části přímo do rámu, umožňuje zákazníkům realizovat i velkoformátové prvky bez většího úsilí.

VEKAMOVE 76 je rovněž jediný systém na trhu, který je standardně vybaven vysoce účinným středovým těsněním. Umožňuje také zasklení o tloušťce až 48 mm, a dosahuje velmi dobrých hodnot U. Ty vyjadřují, jak kvalitně dveřní systém tepelně izoluje. Navíc díky asymetrické konstrukci je plocha skla v pevném křídle výrazně větší než u stejně velkých posuvně-sklopných dveří.

8 nových moderních barev pro vaše okna
Nelíbí se vám tradiční bílá okna? Pak si můžete vybírat z řady dekorativních fólií VEKA Feinstruktur, které společnost VEKA vyvinula speciálně pro plastová okna a dveře. Fólie Feinstruktur má jemně strukturovaný, matný povrch, díky kterému vypadají plastová okna jako hliníková okna s práškovým nástřikem. Aktuálně se VEKA Feinstruktur vyrábí v osmi barevných odstínech – anthrazitgrau (antracitově šedá), schwarz (černá), schiefergrau (břidlicově šedá), quarzgrau (křemenně šedá), basaltgrau (čedičově šedá), silbergrau (stříbřitě šedá), umbra a verkehrsweiß (dopravní bílá).

„Fólie VEKA Feinstruktur dodává plastovému oknu působivý vzhled připomínající hliníkové okno. Tento high-tech povrch otevírá další možnost, jak si vyhrát s designem fasády domu. Povrch upravený folií Feinstruktur je ideální nejen pro vyznavače industriálního stylu, ale zamilují si ho i fanoušci moderních fasád. Fólie zároveň mají vysokou odolnosti vůči mechanickým, chemickým a environmentálním vlivům,“ říká Milan Klepsa, zástupce společnosti VEKA pro ČR a SR.

Symbióza PVC a hliníku
Na veletrhu byl také představen nový unikátní profilový systém VEKA AluConnect, který jedinečným způsobem kombinuje výjimečné vlastnosti dvou materiálů. Konkrétně elegantní vzhled hliníku a skvělou energetickou účinnost oken z PVC, přičemž hliníkové povrchové profily jsou připevněny k plastovému jádru. Samotná konstrukce dosahuje izolační hodnoty Uf = 1,1 W/(m²K). A stejně jako u jiných oken z PVC se rohové spoje vytvářejí svařováním, ale bez nutnosti vkládat spojovací spoje nebo jiné výztužné díly. To umožňuje výrobu prvků s hliníkovým povrchem v netradičních velikostech se stejnými izolačními vlastnostmi, která vykazují běžná plastová okna VEKA. Systém AluConnect navíc otevírá široké designové možnosti, protože práškové lakování nemá téměř žádná omezení, co se barevnosti týče.

Snadno a bezbariérově
Na veletrhu byl představen i nový koncept prahů pro plastové dveře, který umožňuje snadnou realizaci bezbariérových průchodů nebo 20mm prahu s maximální energetickou účinností. Koncept míří napříč řadami a umožňuje zpracování u profilových systémů SOFTLINE 76, SOFTLINE 82 a VEKA AluConnect. Základní verze prahu s montážní výškou 20 mm je vhodná pro širokou škálu aplikací. V závislosti na požadavcích jednotlivých zemí lze práh namontovat buď pod rám dveří, nebo mezi rámové profily. Pro přizpůsobení montážní výšky konkrétní situaci je možné použít i přídavné profily. Konstrukce prahu s montážní výškou 120 mm činí práh VEKA ještě univerzálnějším. A to z toho důvodu, že kombinace 20mm profilového prahu s nástavcem, který je v jedné rovině s rámem dveří, zvyšuje stabilitu konstrukce jako celku.

Zdroj a foto: www.veka.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *