Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

Bolek Polívka v seriálu Vytoč mého agenta: Příprava na vlastní smrt i pobyt v nemocnici!

Televize Prima uvede v neděli hned dva díly seriálu Vytoč mého agenta. V předposledním sedmém díle si sebe samého zahraje Boleslav Polívka. Ten si díky seriálu natrénoval pobyt v rakvi i na nemocničním lůžku, kam se beztak krátce po natáčení chystal se skutečným zdravotním neduhem. Premiérový sedmý díl seriálu Vytoč mého agenta sledujte v neděli 28. dubna ve 20.15 na Primě.

Unikátnost seriálu Vytoč mého agenta spočívá v tom, že v něm epizodní hvězdy hrají samy sebe a do scénáře se propisují některé jejich reálné zkušenosti. V sedmém díle sebe samého zahraje Boleslav Polívka. Scénář seriálu ho dostal dokonce až na katafalk strašnického krematoria. „Byl to divný pocit ležet v rakvi, hodně divný. Nic příjemného. Byla to taková příprava na realitu. Říkal jsem si, že bych si měl vyfotit boty a za nimi v pozadí ty smuteční hosty. Ale pak jsem to zavrhl. Nebo možná nezavrhl, ale neměl jsem u sebe mobil,“ nezapřel Bolek Polívka svůj pověstný černý humor. „S úsměvem jde všechno líp. Ještě to přece nebyl ten okamžik, kdy humor přechází,“ říká Polívka.

A proč se vůbec do rakve dostal? Příběh jeho dílu v seriálu Vytoč mého agenta spočívá v Bolkově angažmá v nekonečném seriálu. Práce na něm už ho netěší, a tak se chce nechat vypsat. Uražení autoři zvolí nejčastější model definitivního odchodu ze seriálu – smrt postavy. A tak Polívkovi nezbývá nic jiného než ulehnout do rakve, vyslechnout si smuteční řeči a písně a trénovat na vlastní smrt.

Poslednímu rozloučení s Bolkem Polívkou předcházel pobyt v nemocnici. I ten si herec vyzkoušel nanečisto. Z natáčení seriálu Vytoč mého agenta totiž skutečně mířil do nemocnice. „Pár dní po tomto projektu jsem se chystal na operaci tříselné kýly. Takže jsem si představoval, jak pak budu polehávat, jemně sténat, lehounce trpět a dělat hrdinu zároveň,“ vypráví Bolek Polívka s tím, že v seriálu se skutečně velmi poznává. „Až na nějaká dvě tři místa, kde jsem si říkal, že je to možná trošku přehnané, mě ta moje postava fakt bavila,“ vzpomíná na natáčení Polívka, který do scénáře vložil i pár svých fórků. Třeba ten, kdy se ho jeho herecká agentka Yvetta (Zuzana Kronerová) ptá, jak se mu daří a on jí odpovídá: Zeptej se mojí ženy, ta to ví líp než já. „Tenhle fór jsme tam přidali. Je totiž pravdivý,“ prozrazuje Polívka.

Více o seriálu Vytoč mého agenta: Co o hercích nevíme, ale oni a jejich herečtí agenti prožívají každý den? Seriál Vytoč mého agenta vypráví komediální příběhy z castingové agentury. V té je každý den plný pracovních i lidských nástrah: snaha uspokojit náročné potřeby hereckých hvězd, neustálý boj s konkurencí, komplikované osobní vztahy, které se často pletou do pracovních záležitostí – to vše musí tým agentury zvládnout, a obstát tak každý den v boji, který s sebou přináší mnoho absurdních a komických situací, stejně jako dojemných momentů a opravdových lidských dramat. Jedinečnost celého projektu doplňuje velmi zábavný model, ve kterém herecké hvězdy, které agentura zastupuje, hrají samy sebe.

Call My Agent nebo, chcete-li, Dix Pour Cent posbíral ve světě řadu prestižních cen a desítky nominací. Získal Globy za nejlepší televizní film i za nejlepší herecké výkony, má Mezinárodní cenu Emmy Awards za nejlepší komedii a celou řadu cen filmové a televizní kritiky. Režie: Michal Blaško, Jakub Machala

Kreativní vedení projektu a dramaturgie: Alice Nellis
Kreativní producent FTV Prima: Jana Skořepová
Projektový producent FTV Prima: Pavel Vyhnalík
Producent projektu: Gordon Lovitt (Now Productions)
Šéfproducenti FTV Prima: Lucia Kršáková, Lenka Hornová

Zdroj a foto: TV Prima

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *