Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Kosmetika

Boj proti pigmentovým skvrnám začíná právě teď! Jak vybrat správný krém s SPF?

Chcete mít krásnou pleť bez pigmentových skvrn? Pak je pro vás klíčová volba správného krému s SPF faktorem! Vyšší SPF faktor totiž chrání pokožku před UV zářením a je tím nejlepším spojencem v boji proti pigmentovým skvrnám a zachování krásné a zdravé pleti.

Pigmentové skvrny jsou jako malé připomínky slunných dní, ale jejich vznik není tak idylický. “Často jsou důsledkem nadměrného vystavování se slunečnímu záření, hormonálních změn a genetiky. Abychom zabránili jejich vzniku, je tou nejlepší prevencí používání krému s SPF faktorem, a to ideálně po celý rok. Tento ochranný štít chrání naši pokožku před UV zářením, snižuje riziko vzniku pigmentových skvrn a pomáhá udržet pleť zdravou,” říká Denisa Jasinská, zakladatelka české kosmetické značky Essenté.

Je dobré myslet na to, že každá pokožka má svůj vlastní SPF a právě podle toho vybíráme ten správný ochranný krém. “Obecně platí, že čím je pokožka tmavší, tím více má pigmentu – tím vyšší je její SPF a tím později bude reagovat zarudnutím. Jakou ochranu potřebuje vaše pleť zjistíte jednoduchým testem, kdy ji vystavíte slunci a počkáte až zareaguje začervenáním. Nikdy tak však nečiňte v hodinách kolem poledne. Pokud vaše pokožka začervená třeba po šesti minutách, při použití krému s SPF 30 vynásobíte šest minut krát faktor 30 a zjistíte, že budete před sluncem chráněni 180 minut, tedy tři hodiny. I tady bych však doporučila nevystavovat pokožku slunečnímu záření více než dvě hodiny vcelku,” radí Denisa Jasinská.

SPF 30 nebo SPF 50?

Minimální ochranou v letních měsících by měl být ochranný krém s SPF 30,  v případě, že máte jakýkoliv specifický problém s pletí, zejména pokud trpíte výskytem pigmentových skvrn, máte citlivou nebo velmi světlou pleť, je vhodné používat přípravek s SPF 50.

“Krém nanášíme v potřebném množství na celou plochu pokožky rovnoměrně ještě před zahájením slunění. Aplikaci opakujeme v takových časových intervalech, aby byla pleť neustále chráněná. A stejně tak při zvýšeném pocení, po koupání nebo osušení ručníkem,” dodává Denisa Jasinská a přidává dva tipy na kvalitní ochranné přípravky s SPF, které jsou zároveň vhodné i jako běžné denní krémy v letních měsících.

Essenté Ochranný krém SPF 30 a Essenté Ochranný krém SPF 50 jsou výjimečné svým složením i strukturou. Jsou lehké a přitom zajišťují vysokou sluneční ochranu díky kombinaci moderních UV filtrů, beta-karotenu a karotenoidů ze sladkovodních řas. Pokožka je díky nim chráněna před buněčným poškozením způsobeným UVA/UVB zářením i před jinými druhy elektromagnetického záření, jako je Wi-Fi či modré světlo. Betakaroten, extrakt z rozmarýny a vitamín E společně chrání buňky před oxidačním stresem, posilují kožní bariéru, a zabraňují tak předčasnému stárnutí pokožky. Olej z katránu etiopského a panthenol pak dodávají pleti zklidnění, hydrataci a hebkost. Na Essenté Ochranném krému SPF 30 navíc oceníte matující efekt a koupíte ho na moje.essente.cz za 640 Kč. Essenté Ochranný krém SPF 50 koupíte na moje.essente.cz za 650 Kč.

Zdroj a foto: moje.essente.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *