Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Pozvánka na přednášku o závodu 1000 mil československých a gospelový koncert

Autoklub České republiky slaví letos 120. výročí založení. Na středu 15. května 2024 od 17.30 hodin zve širokou veřejnost na přednášku o legendárním automobilovém závodu 1000 mil československých. Po přednášce pak od 19.30 hodin následuje koncert hudebního sboru Rainbow gospel. Večer tak připraví návštěvníkům unikátní spojení mobilního kulturního dědictví, duchovní hudby a architektury. Akce totiž probíhá v rámci doprovodného programu festivalu Open House Praha 2024, jehož součástí jsou o víkendu 18. a 19. května i prohlídky klubového domu Autoklubu ČR.

S Autoklubem ČR si budou společně připomínat svá jubilea všichni partneři. Festival Open House Praha slaví letos desáté výročí. Rainbow gospel, pěvecký sbor s kapelou, koncertuje již dvacet let. Od nejúspěšnějšího ročníku 1000 mil československých uplyne letos devadesát let.

Právě v roce 1934 tento závod, nad nímž držel patronát i prezident republiky T. G. Masaryk, měl nejkvalitnější obsazení. O jeho historii přijde poutavě povyprávět Petr Kožíšek z Národního technického muzea, autor vynikající monografie o tomto podniku. Dnes se 1000 mil československých koná jako vzpomínková jízda historických automobilů a je jednou z nejprestižnějších veteránských soutěží u nás. Pravidelně startuje ve stejných kulisách a podle stejného scénáře jako kdysi. Opletalova ulice před Autoklubem ČR se ve středu 12. června 2024 od 12.00 hodin promění v závodní depo, příští den ráno od 6.00 hodin auta startují směr Bratislava. Trasa co nejvíc kopíruje tehdejší itinerář.

Přednáška a koncert proběhnou ve Smetanově sále klubového domu Autoklubu ČR. Velkolepé a pro hudbu skvěle uzpůsobené prostory jsou součástí reprezentativního sídla, které pro Autoklub navrhl ve dvacátých letech minulého století architekt Pavel Janák. Pěvecký sbor Rainbow gospel doprovázený pětičlennou kapelou pod vedením dirigentky Julie Bergerové má ve svém repertoáru klasické i současné gospelové písně, zařazuje ale také některé popové kousky v netradičních sborových úpravách. Jejich vystoupení jsou energická, zpívají rádi a tuto radost přenáší na posluchače. Letos slaví Rainbow gospel dvacet na scéně a za dlouhodobou podporu poděkoval svým fanouškům vloni vydaným třetím albem Colors.

Srdečně zveme širokou veřejnost, přijďte na zajímavé odpoledne o historii motorismu s večerním hudebním zážitkem. Vstup je zdarma.

Středa 15. května 2024
Akce festivalového týdne Open House Praha
17.30 – Přednáška o historii závodu 1000 mil československých
19.30 – Koncert Rainbow gospel
Smetanův sál klubového domu Autoklubu ČR,
Opletalova 29 (naproti hl. nádraží), Praha 1 Nové Město

Foto: archiv Autoklubu ČR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *