Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Sport

Běžec Vebr po první zkušenosti s maratonem: Bolelo to a neutíkalo

Patří k největším nadějím mezi českými vytrvalci. Patrik Vebr absolvoval soustředění v Keni, v minulém roce předvedl osobní rekord na 1500, 3000, 5000 metrů a na půlmaratonu. O víkendu si poprvé zaběhl maraton a byla to pro něj velká zkušenost. „Beru to jako malé vítězství, že jsem to vůbec doběhl. Bylo to těžší, než jsem čekal, nesedlo mi to,“ říkal v cíli Vebr, který nakonec doběhl jako druhý český atlet v čase 2:24:33. Domácí titul bral překvapivě Martin Edlman, v ženské kategorii pak zkušená Petra Pastorová. V budoucnu by se však Vebr rád zaměřil na maratonskou distanci.

Účastníci letošního Pražského mezinárodního maratonu to neměli lehké. Ačkoliv teploty nebyly vysoké, podmínky znepříjemňoval vítr. Vebra pak trápil ještě další problém. „Od šestého kilometru mě bolel sedací nerv, nemohl jsem pořádně protáhnout nohu. Po proběhnutí půlmaratonu to bylo čím dál horší,“ přiznal elitní běžec z týmu RunCzech Racing, kterého na maratonu překvapilo spoustu věcí.

Myslel jsem si, že to na 25. kilometru bude utíkat, ale neutíkalo to vůbec. Byla to pro mě fakt skvělá nová zkušenost,“ hodnotil Vebr, dvojnásobný vítěz 1/2Maratonu Praha. Na 37. kilometru se k němu blížil Martin Edlman, Vebr o něm věděl. „Opravdu jsem se trápil, nedalo se s tím nic dělat. Stříbro beru všemi deseti. Myslel jsem, že to půjde s rezervou. Ale asi to nebyla taková rezerva, jakou jsem potřeboval.“

To český vítěz letošního Pražského mezinárodního maratonu byl v cíli nadšený. „Je to úplně skvělé, tohle jsem si nepředstavoval ani v těch nejdivočejších snech. Závod jsem rozběhl rozumně, takže se mi běželo krásně a na konci se to stupňovalo. Je to pro mě největší úspěch mé kariéry,“ byl nadšený Edlman. Podobně jako nejlepší česká běžkyně Petra Pastorová.

Vebr by se rád specializoval v budoucnu na maratony, konkrétnější plány bude ještě probírat se svým trenérem. „Uvidíme, jestli to bude v rámci jednoho roku nebo dvou. Bude potřeba ještě zrychlit na kratších distancích,“ uzavřel Vebr.

Foto: RunCzech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *