Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Grant Českého obzoru za podpory Nadace PPF vyhlásil na Anifilmu výsledky druhého ročníku pitchingu

V rámci programu Mezinárodního festivalu animovaných filmů Anifilm proběhla 8. května prezentace osmi projektů připravovaných autorských krátkometrážních animovaných filmů a vyhlášení výsledků druhého ročníku pitchingu Grantu Českého obzoru za podpory Nadace PPF.

Cílem grantu je cílená finanční podpora výroby české autorské profesionální krátkometrážní animované tvorby, která není dostatečně systémově podporována a tvůrci tak složitě hledají zdroje pro vznik těchto filmů, které často zpracovávají odvážnější či závažnější téma než komerčněji založené celovečerní filmy nebo seriály. Celková hodnota poskytovaného grantu je 1 000 000 Kč a je realizován za podpory Nadace PPF, jeho organizátorem je Občanské sdružení pro podporu animovaného filmu, pořadatel Mezinárodního festivalu animovaných filmů Anifilm.

Prezentace produkcí a tvůrčích týmů osmi krátkometrážních projektů proběhla před publikem a především před pětičlennou odbornou porotou ve složení dramaturgyně a producentka Anna Vášová, režisérka Kristina Dufková, členka správní rady Nadace PPF Jana Tomas Sedláčková, producent Vladimír Lhoták a režisér a animátor Pavel Koutský. Právě tato porota poté rozhodla o tom, které projekty Grant Českého obzoru za podpory Nadace PPF získají.

Podporu získaly celkem čtyři projekty, nejvyšší grant, a to ve výši 300 000 Kč, přispěje k dokončení filmu Period Drama režisérky Michaely Mihalyiové. Toto rozhodnutí porota odůvodnila slovy: “Odvážný, humorný a výtvarně originální přístup k tématu, kterého by se mnozí báli.“

Další podporu a to ve výši 250 000 Kč obdrží film režisérky Noemi Valentíny Happy Epi, na němž porota ocenila „zdánlivě obyčejný příběh jednoho radostného (i úzkosti plného) cestování nabízí hluboký autentický vhled do obyčejného života se zdravotním hendikepem.“.

Stejnou částkou získal snímek Princezna a vlk režisérky Terezie Unzeitigové, který bude podpořen grantem ve výši 250 000 Kč, jehož přidělení porotci zdůvodnili takto: „Projekt nás okouzlil a na jeho podpoře panovala v porotě absolutní shoda. Příspěvkem bychom autorce rádi dali impuls pro vstup do profesionální tvorby. Proto jsme se rozhodli podporu oproti požadované částce dokonce navýšit.  Věříme, že díky naší podpoře si projekt najde kvalitní producentské a dramaturgické zázemí.

Posledním oceněným projektem je film Dagon, který připravuje režisér Prokop Wilhelm a zúčastnil se již předchozího ročníku. Ten získá na své dokončení grant ve výši 200 000 Kč a porota své rozhodnutí doprovodila slovy „Je to atmosférický film s velkým přesahem, který nám připomíná, že válka zabíjí i dlouho poté, co skončila. Porota navíc oceňuje výrazný posun v projektu oproti loňskému roku, proto se rozhodla pomoci dokončení filmu.“

„Bylo to těžké rozhodování, do pitchingu se totiž hlásí řada velmi kvalitních projektů. Nakonec se porota rozhodla podpořit jeden projekt v plné výši a dopomoci tak jeho dokončení. Další tři projekty na začátku výrobní fáze pak podpoří částkami, které jim přinesou pozitivní impulz při jejich rozjezdu. Mám z toho velkou radost, je vidět, že tato aktivita má smysl, je o ní zájem a díky ní pomáháme vzniknout řadě výborných filmů,“ dodala k výsledkům letošního ročníku Jana Tomas Sedláčková z Nadace PPF.

Všem oceněným tvůrcům a jejich producentům držíme palce při dokončení jejich filmů a těšíme se na ně na některém z dalších ročníků Anifilmu.

Zdroj a foto: Grant Českého obzoru

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *