Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Disney+ zahájilo natáčení prvního polského původního seriálu s pracovním názvem Breslau

Společnost Disney+ oznámila zahájení natáčení seriálu Breslau (pracovní název), jedná se o první polskou původní produkci pro streamovací službu Disney+. V seriálu se objeví mimo jiné Tomasz Schuchardt (Jsi BůhKřtiny), Agata Kulesza (RůženaIda) a Sandra Drzymalska (ÍáFilip). Režie se ujal Leszek Dawid (Jsi Bůh, Jmenuji se Ki). Za scénářem stojí Bartosz Janiszewski a Magdalena Żakowska.

Osmidílné kriminální drama se odehrává v roce 1936 v tehdejším Breslau (dnešní Vratislav). Komisař Franz Podolsky pracuje na případu sériového vraha a s blížícími se olympijskými hrami je tlak na vyřešení případu ohromný.

„Pro společnost Disney+ v Polsku je to důležitý okamžik. Je to naše první původní tvorba v této části Evropy. Jsme velmi potěšeni, že na tomto projektu pracují tak uznávaní, talentovaní a zkušení tvůrci a herci. Díky seriálu s pracovním názvem Breslau se bohatá nabídka titulů určená pro dospělé publikum ještě rozšíří,“ uvedla Magdalena Cieślak, ředitelka původní tvorby Disney+ ve střední a východní Evropě.

Seriál produkuje společnost ATM Group, největší nezávislé produkční studio v Polsku, oceňované studio specializující se na hranou tvorbu. Stojí například za seriály WatahaDrž se nebo Naprostí začátečníci.

Breslau (pracovní název) vzniká v Polsku za finanční podpory Polského filmového institutu z prostředků Ministerstva kultury a národního dědictví.

Služba Disney+ je k dispozici za 239 Kč měsíčně, bez skrytých nákladů a s možností kdykoli ji zrušit. Z nabídky seriálů, filmových hitů a exkluzivní původní tvorby značek Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic a Star, která přibývá v průběhu celého roku, si vybere každý. Platforma nabízí celou škálu zábavy, od dokumentů, komedií a klasických animovaných filmů a seriálů až po kritikou oceňované tituly. Disney+ nabízí také evropskou původní tvorbu, jako jsou seriály Becoming Karl LagerfeldCristóbal Balenciaga nebo Shardlake, nebo nejnovější řady oblíbených a oceňovaných seriálů jako Jen vraždy v budově či Medvěd.

O DISNEY+

Disney+ je streamovací služba společnosti The Walt Disney Company. Nabízí filmy a pořady z produkce Disney, Pixar, Marvel, Star Wars a National Geographic, ale také například veleúspěšné Simpsonovi a další. Ve vybraných zemích nabízí také produkci přidružené značky Star. Služba nabízí stále rostoucí sbírku exkluzivních pořadů, včetně celovečerních filmů, dokumentů, hraných a animovaných seriálů či krátkých filmů. Díky dlouholeté historii společnosti Disney a její bohaté filmografii bude na Disney+ k dispozici jak filmová a televizní klasika, tak zbrusu nové filmy a pořady z dílny The Walt Disney Studios. Více informací naleznete na disneyplus.com nebo Disney+ aplikaci na většině mobilních a televizních zařízeních.

O ATM GROUP

ATM Group je největší nezávislé produkční studio v Polsku. Působí přímo nebo prostřednictvím dceřiných společností v oblasti televizní a filmové tvůrby, zábavního a digitálního byznysu a také poskytuje produkční služby. Specializuje se na výrobu hraných filmů a seriálů s důrazem na kvalitu (Wataha, vyrobený pro HBO Europe, Temné lesy a Drž se, vyrobené pro Netflix).

Foto: archiv Disney+

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *