Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Cestování

Nejlepší dovolená pro sportovce i milovníky wellness: Leogang v Rakousku

Ráj pro turisty, cyklisty, ale také pro milovníky kultury a kvalitního wellness. To je největší cyklistický region v Rakousku, který se pyšní rozsáhlou sítí rozmanitých turistických stezek pod magickými vrcholky Alp. V Saalfelden Leogangu můžete vyzkoušet nepřeberné množství aktivit a přitom si dopřát chvíle hýčkání a pohody.

V Saalfeldenu Leogang se řídí heslem “simply hiking”, což by se dalo volně přeložit jako “žádný stres, prostě se vydejte do přírody”.  A právě k tomu láká rozsáhlá síť turistických tras, včetně těch dálkových jakou je třeba nová Waldbaden am Asitz s 14 zastávkami, které jsou určeny k odpočinku, zpomalení a souznění s přírodou. Najdete zde kouzelné vyhlídky do krajiny, odpočívadla, prostor pro jógu, jejíž lekce tady pravidelně probíhají a dokonce i postel v korunách stromů. Vydat se můžete na týdenní tematické túry s průvodcem – například za léčivými rostlinami, za divokou zvěří na horské safari či na tzv. klimatickou túru.

Na všech turistických trasách na vás čekají dřevěné lavičky s 360stupňovým výhledem do okolí, stanice pro sdílení vycházkových holí, lesní houpačky a skutečným zážitkem je  panoramatické přírodní kino s dřevěnými odpočinkovými ostrůvky a plošinami s houpacími sítěmi na vrcholu hory Asitz, k níž vás vyveze lanovka. Nejen lehkou hlavu, ale i lehké tělo vám pak zajistí novinka této sezony, kdy se můžete vydat na delší tůru bez těžkého batohu – ten už vás totiž v cílové destinaci už bude čekat…

Co cyklisté nikde jinde v Evropě nenajdou…
“Saalfelden Leogang je držitelem označení UCI Bike Region, což  je vyznamenání, které bylo uděleno pouze 26 městům a regionům na celém světě a uděluje ho Mezinárodní cyklistická unie těm, kdo mají zvláštní přínos pro cyklistiku,” říká Michael Madreiter, spolumajitel resortu Puradies v Leogangu, který je oblíbenou základnou sportovců.

Saalfelden Leogang je spolu se Saalbachem Hinterglemmem a Fieberbrunnem největší rakouskou cyklistickou oblastí, která se chlubí sedmi horami a devíti horskými lanovkami. Jakmile se dostanete na vrchol, můžete sjet po více než 90 kilometrech tras, na kterých se každoročně koná také Světový pohár horských kol UCI.

“Je to jedna z nejlepších destinací pro horská kola v Evropě, ale nabízí fantastickou dovolenou i profesionálům downhill sjezdů. Pestrá síť tras umožňuje gravel bikerům užít si rychlá terénní kola na šotolinových cestách a lesních stezkách i pohodové poznávací výlety. A krásná je i e-bike zážitková tour, na níž si můžete půjčit elektrokolo, prozkoumat region a na turistických chatách ochutnat vyhlášené regionální speciality,” dodává Michael Madreiter.

Tip: Od 9. 5. do 3. 11. je otevřen Epic Bikerpark Leogang, jeden z nejznámějších evropských cykloparků. Začátečníkům je určeno hřiště Riders Playground s tréninkovou plochou o rozloze 30 000 m², kde se naučí správné technice a překonávání překážek, zkušenější bikeři se vyvezou lanovkou Riederfeld na freeridovou Greenhorn Trail a profesionálové si mohou troufnout na sjezdovou trať světového poháru Vali’s Hölle.

Nebeská relaxace v Puradies
Po všech sportovních výkonech si můžete zaslouženě odpočinout v rajské zahradě ve světě wellness, jak se mluví o nově otevřených lázních Heaven Spa Puradies. Nadšeni by z nich byli nejen Adam a Eva, ale všichni, kdo mají rádi kvalitní wellness, souznění s přírodou, ale také architekti. Podle nich si resort brzy vyslouží další designérské ocenění – tentokrát za zdařilé začlenění komplexu wellness do okolní krajiny. Heaven Spa Puradies se rozkládají na ploše 1 500 m² a v ničem si nezadají s unikátní architekturou hotelu, jehož chloubou je dvoupodlažní bar & lounge FREIRAUM z 16 000 dubových kostek, za což resort získal cenu IF Design Award. Prosklené panoramatické sauny a přírodní koupací jezírko na louce mezi vysokými okrasnými trávami doplňuje venkovní bazén, do něhož je vstup prosklenou stěnou z vnitřního bazénu. Ten i budova lázní (v níž je i dětský bazén, designové odpočívárny připomínající relaxační ostrůvky, fitness centrum a místnost pro jógu) jsou pečlivě zasazeny do krajiny. Stěny i střechy, po nichž se můžete procházet, jsou ozeleněné. Ekologická geotermální energie a prosklené plochy dokonale zachycují světlo i blízkost Alp a vytvářejí útulnou atmosféru, stejně jako zážitková restaurace Ess:enz oceněná dvěma kuchařskými čepicemi podle Gault Millaua, z níž máte nerušený výhled na panorama hor a západ slunce.

Zajímavé akce v Leogangu:
7. – 9. 6.: WHOOP UCI Mountain Bike World Series, závody světového poháru
22. 6.: Mountains in Flames a festival slunovratu u jezera Ritzensee
Červen až srpen: TONspur na hoře Asitz bude ve znamení známých hudebních osobností
22. – 25. 8: 44. Saalfeldenský jazzový festival
30. 8. – 3. 9.: Mistrovství světa UCI horských kol
13. – 15. 9. BIKE festival Saalfelden Leogang

Více informací najdete na www.weissesroessl.at

Zdroj a foto: www.puradies.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *