Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

Jiří korn vydává 2LP největších hitů a přidává zbrusu novou píseň Vím už svý!

Představovat pětasedmdesátníka Jiřího Korna není třeba, jeho téměř šedesátileté působení v naší populární muzice mluví samo za sebe. Po rockových začátcích v Rebels a baskytarové epizodě v Olympiku se stal představitelem prvotřídního popu, což chronologicky dokumentuje jeho 20 písní na tomto výběrovém 2LP.

Najdete tu mnohé: od účinně šlapajících good-timových popěvků typu Yvetta nebo Robinson přes melodicky refrénové písně jako Žal se odkládá či stepovací speciál Hotel Ritz až po suverénní kontakt se sound & dance modernou osmdesátých a devadesátých let v podobě Karel nese asi čaj, Miss Moskva nebo Sisyfos.

Vysoká profesionalita, pečlivé sledování a využívání trendů, fascinující breakdancová fyzička, dokonalá připravenost pro muzikálové role. Kornův nezaměnitelný hlas a projev jsou trvale významným solitérem v domácí nabídce. Na této kompilaci najdeme i skladbu Té, co snídá z roku 2019 a také letošní exkluzivní novinku Vím už svý, která vznikala souběžně v češtině a italštině.

Březnové pozvání do Síně slávy České hudební akademie je důkazem kvalit špičkového univerzála, zpěváka a tanečníka Jiřího Korna. Tento dvoj-vinyl je sympatickým dárkem: jemu k významnému životnímu jubileu a početným fandům, obdivujícím jeho pestrobarevný kumšt.

Po úspěšném koncertě v O2 aréně čeká Jiřího Korna trojice KORNcertů v největších městech republiky. Začíná se 1.9. v Ostravě, následuje koncert v Brně 8.9. a končí se v Kongresovém centru v Praze 23.9.

2LP To nejlepší (1971-2024): https://supraphon.lnk.to/JiriKornToNejlepsi19712024PR

Foto: archiv J. Korna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *