Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Beatová síň slávy otevře brány Amfiteátru Loket už 25. května!

Od roku 2004 uděluje Rádio Beat spolu se svými posluchači ocenění za přínos tuzemskému bigbítu. Beatová síň slávy, jakási obdoba americké Rock’n’roll Hall of Fame, letos otevře své brány v 21. ročníku udílení cen. Volba oceněných hudebníků probíhá vždy v únoru, kdy posluchači Radia Beat vybírají nominované muzikanty v kategoriích Osobnost, Osobnost in memoriam a Kapela. Od roku 2019 také v kategorii Píseň/Skladba. Každá kategorie nabízí vždy 10 nominovaných. Nominovaným může být každý hudebník nebo kapela po alespoň 25 letech účinkování.

Letošní hlasování přineslo překvapivý výsledek. Poprvé v historii došlo ke shodě, a tak v kategorii Kapela budou mezi legendy tuzemského bigbítu uvedeny hned dva soubory: Lucie a BSP. V kategorii Osobnost bude uveden David Koller. In memoriam budeme vzpomínat na Richarda Kybice. Skladbou roku byla zvolena ‘Máma Táta’ od kapely Hudba Praha.

Součástí slavnostního ceremoniálu budou hudební vystoupení. Na letošním ceremoniálu zahraje David Koller se skupinou Kollerband, skupina Turbo, Balage Band a BSP. Michal Pavlíček, Ota Balage a Kamil Střihavka si jako BSP zahrají na jediném letošním koncertu právě v Lokti nad Ohří. Legendy podpoří také Naděje Beatu, kapela Steven’s.

Orientační časový plán večera Beatové síně slávy 25.5.
14:45-16:00 Turbo (In memoriam Richard Kybic)
16:20-17:40 Kollerband (+ písně Jasné Páky)
18:40-20:10 – Balage Band
20:30-21:15 – Steven’s
22:00-23:00 – BSP
(Změna programu vyhrazena)

Posluchači Radia Beat se na místo sjedou už o den dříve, aby se naladili na Večírku Radia Beat. Ten proběhne 24.5. na stejném místě, v Amfiteátru v Lokti nad Ohří. K tanci, poslechu a dobré náladě přispějí svým vystoupením čeští Precedens. Phil Bates Band (UK) zahrají to nejlepší od legendárních Electric Light Orchestra. Maggie Reilly, dáma, která propůjčila hlas nejslavnějším skladbám Mikea Oldfielda (Moonlight Shadow, To France), přijede zahrát se svou kapelou.

Orientační časový plán Večírku Radia Beat 24.5.
17:00-18:15 – Precedens (CZ)
19:00-20:15 – Maggie Reilly – The Voice Of The Mike Oldfield Band (UK)
21:00-22:30 – Phil Bates Band perf. The Music Of Electric Light Orchestra (UK)
(Změna programu vyhrazena)

Vstupenky v předprodeji na Ticketportal.

Foto: archiv Rádia Beat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *