Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Karin Ann vydává debutové album through the  telescope. Dává nahlédnout do osobních pocitů z dospívání a i na vlastní identitu

Československá indie-folk-rocková zpěvačka Karin Ann vydává dlouho očekávané debutové album through the telescope. Nahrávalo se po celém světě s hudebníky různých národností. Jedenadvacetiletá autorka v něm umně zachycuje aktuální témata svojí generace. Vydání doprovází videoklip k hlavnímu singlu alba, i don’t believe in God. V něm zpěvačka reflektuje duchovní dilemata, ovlivněná vlastní zkušeností s životem queer ženy v konzervativním, katolickém prostředí. Přestože se vzdala formálního náboženského přesvědčení, potýká se s hledáním duchovní útěchy v životě. Aktuální album už tento týden pochválili v prestižním britském hudebním časopise NME. Hudební novinářka Cordelia Lam mu udělila čtyři hvězdičky z pěti možných.

Video k písni i don’t believe in God obsahuje tzv. cameo, tedy překvapivou epizodní roli ztvárněnou známou osobností. V případě české zpěvačky jí je britská umělkyně Imogen Heap, se kterou Karin Ann spolupracovala na remixu svého předchozího singlu false gold. Text písně odráží boj s osobní krizí identity, hudební video ukazuje tento boj v širším kontextu náboženského pronásledování, společenské nespravedlnosti a čerpá inspiraci z historických událostí a čarodějnických procesů.

S novým albem je Karin připravená vstoupit na globální hudební scénu. Vycházející hvězda, která má již několik mezinárodních zářezů, na něm prokazuje pozoruhodnou schopnost ovládat různé hudební styly a otevřený přístup k řešení složitých témat lásky, identity a duševního zdraví. Kolekce čtrnácti skladeb vznikala ve spolupráci s Benjaminem Lazarem Davisem a Willem Graefem z americké kapely Okkervil River. Oběma hudebníkům se podařilo Karin pomoci najít vlastní hudební styl, který čerpá z folku, buzz rocku, ale také gotického disca a široké škály inspirací a hudebních odkazů na Mazzy Star, Stevie Nicks nebo Davida Bowieho.

„Než jsem vůbec začala uvažovat o nahrání svého debutového alba, měla jsem tvůrčí i osobní krizi a zvažovala jsem, že hudební svět opustím. Na scénu nečekaně vstoupil Benjamin, můj spolupracovník na albu, a později Will. Pomohli mi veškeré pochybnosti překonat a celá nahrávka dopadlo ještě lépe, než jsem si představovala,“ popisuje Karin Ann. „To, co jsme společně vytvořili odráží nejen moje emoce, ale i můj život. Posluchači tak mohou nahlédnout jak do mého soukromí, tak třeba i do svého, pokud hledají odpovědi na stejné otázky jako já,“ říká zpěvačka.

Hudba Karin Ann se na albu noří do témat genderové rovnosti, duševního zdraví, lidských práv a zkoumá vnitřní boje mladé generace, včetně témat, jako je mladá láska, toxické vztahy a osobní integrita. Mladá zpěvačka se rovněž dotýká svých zkušeností queer ženy na katolickém Slovensku.

Karin Ann již dříve z alba vydala dvě skladby: false gold, kterou doprovázela její titulní strana na obálce britského časopisu NME a she. Tu veřejně podpořila redakce jednoho z nejprestižnějších hudebních ocenění Grammy Awards v rámci svého programu na podporu mladých talentů Global Spin. Ve stejné době se Karin představila i v rámci NY Fashion Week nebo na festivale SXSW v Austinu. V Česku se umělkyně dostala letos již podruhé do širších nominací na Ceny Anděl a loni zvítězila v kategorii Objev na Cenách Žebřík.

through the telescope tracklist:
1. once a man
2. pile of bones
3. false gold
4. the band keeps playing
5. last few minutes
6. for you
7. neverland
8. a song for the moon
9. she
10. olivia
11. memories of you
12. i don’t believe in God
13. beautiful life
14. my best work of art

Foto: archiv Karin Ann

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *