Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Mistrovství světa Mattoni Grand Drink: Nejlepší nealkoholický koktejl světa namíchal Martin Vogeltanz!

Mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink 2024 již zná svého vítěze, po jedenácti letech se jím opět stal český reprezentant. Martin Vogeltanz s koktejlem Nature před mezinárodní odbornou porotou vybojoval vítězství nad 18 špičkovými barmany z celého světa. Kromě titulu mistra světa získal také finanční odměnu 10 000 dolarů. Vítězný koktejl Nature bude i v nabídce Mattoni barů na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary.

Světové finále barmanské soutěže Mattoni Grand Drink 2024 proběhlo v sobotu 4. května v rámci zahájení lázeňské sezony v Karlových Varech. Na náplavce u hotelu Thermal se o mistrovský titul utkalo devatenáct špičkových barmanů z celého světa včetně exotických zemí, jako Macao či Uruguay. Program barmanského mistrovství světa oživil moderátor Libor Bouček a jedinečná bubenická show v podání známého uskupení Wild Sticks.

Soutěžící barmani měli za úkol namíchat originální nealkoholický koktejl, jenž musí být snadno připravitelný, splňovat kritéria zdravého a moderního nízkoenergetického míchaného drinku, a to v časovém limitu 6 minut. Nedílnou součástí každého soutěžního koktejlu je minerální voda Mattoni, pro kterou jsou Karlovy Vary domovem. „Díky vyváženému obsahu minerálů a své jedinečné chuti je Mattoni, oficiální voda Mezinárodní barmanské asociace, vynikajícím základem každého koktejlu. A i letošní 25. ročník Mattoni Grand Drink, který opět představil mnoho originálních kombinací a neotřelých chutí, je toho důkazem. Je skvělé, že jsme díky soutěži mohli nejen podpořit barmany ze všech koutů světa v tvorbě nealkoholických koktejlů, ale také jim představit překrásné místo, odkud Mattoni pochází,“ říká Barbora Gavendová, brand strategy manažerka Mattoni.

Teprve potřetí v pětadvacetileté historii soutěže zvítězil český reprezentant. Martin Vogeltanz zabodoval s koktejlem Nature, který kromě minerální vody Mattoni obsahuje i netradiční ingredience, jako je fresh z trávy či libeček. „Barmanských soutěží se účastním už patnáct let, a když jsem připravoval tenhle koktejl, manželka mi řekla, že jí konečně jeden drink ode mě chutná. Myslím si, že to pro mě bude nezapomenutelný koktejl a samozřejmě nezapomenutelný den. Jsem moc rád, že se mi to povedlo,“ řekl čerstvý mistr světa.

Vítěze vybírala odborná porota složená z prezidentů jednotlivých členských států Mezinárodní barmanské asociace IBA pod vedením ředitele soutěže a hlavního komisaře Radka Poláčka. Při hodnocení soutěžících kladla důraz hlavně na chuťovou harmonii, atraktivnost vzhledu a inovaci každého koktejlu. „Letošní ročník soutěže potvrdil aktuální trend v oblasti nealkoholických koktejlů, a tím je minimalismus. Soutěžící často používali jednoduché a čisté produkty, a díky tomu bylo v soutěži asi rekordní množství čirých nebo jen lehce zabarvených koktejlů. Zároveň se začaly objevovat i velmi inovativní ingredience, které drinkům dodaly opravdu netradiční chutě. Právě na to správně vsadil i Martin Vogeltanz, který ve svém koktejlu předvedl perfektní spojení minimalismu a netradičních ingrediencí jako je libeček a fresh z trávy, který jsem sám v žádném jiném koktejlu ještě neochutnal,“ doplnil prezident České barmanské asociace Aleš Svojanovský.

Nealkoholické drinky se stávají stále větším trendem. Mattoni pracuje s profesionálními barmany na jejich tvorbě a propagaci již téměř třicet let. Soutěž Mattoni Grand Drink, na které spolupracuje s Českou i Světovou barmanskou asociací, se za dobu svého konání stala oficiálním mistrovstvím světa a jednou z nejuznávanějších barmanských soutěží na světě. Nealkoholické koktejly, které z ní vzejdou, běžně udávají celosvětové trendy a dlouhodobě dokazují, že i nealko drinky jsou chutné, originální i zábavné. Vybrané soutěžní koktejly z letošního ročníku soutěže Mattoni Grand Drink si návštěvníci Karlových Varů budou moci ochutnat i v rámci Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary 2024, který bude probíhat od 28. června do 6. července.

Výsledková listina Mattoni Grand Drink 2022:

  1. místo Martin Vogeltanz, Česká republika, drink Nature: odměna 10 000 dolarů
  2. místo Laur Ihermann, Estonsko, drink Cèst Paris!: odměna 3 000 dolarů
  3. místo Matthew Ayrey, Švýcarsko, drink Heidi: odměna 2 000 dolarů

Recept na vítězný koktejl Nature Martina Vogeltanze:
Ingredience: 
Mattoni Grand perlivá
Gordon‘s 0,0% alcohol free 2,5 cl
Koldokol sirup Meduňka a heřmánek 1,5 cl
Paragon Timur Berry 1,5 cl
Fresh z trávy 1 cl
Libeček 1 lístek
Zástřik citronovou kůrou

Ozdoba:
Citronová kůra, včelí pyl

Postup přípravy:
Do shakeru nalijeme nealkoholický gin Gordon’s, cordial Paragon Timur Berry, sirup a fresh z trávy, přidáme lístek libečku, zasypeme ledem a pečlivě protřepeme. Přelijeme do sklenice s ledem, dolijeme perlivou Mattoni, promícháme, zastříkneme citronovou kůrou a ozdobíme.

Zdroj a foto: Mattoni

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *