Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Cestování

Slevomat hlásí rekordní prodeje letních zájezdů. Češi cestují více než před covidem!

Slevomat, největší český zážitkový portál, hlásí rekordní zájem o letní dovolené. Ve srovnání s obdobím před pandemií je zájem vyšší o 161 procent, jen oproti loňskému roku se pak počet prodaných letních pobytů zvýšil o 19 procent. To i přesto, že ceny na některých místech v Česku stouply až o 13 procent, v zahraničí pak o 26 procent.

Slevomat letos výrazně rozšířil kapacity zájezdů a jejich nabídku. V současné chvíli mají zákazníci ještě k dispozici více než 2 miliony volných pokojů, z toho více než třetinu v České republice. „Oproti minulým sezónám jsme výrazně rozšířili zahraniční nabídku, takže si na své přijdou i ti, kteří preferují v letních měsících vycestovat do ciziny,“ dodává Matěj Dvorský, interim CEO Slevomatu.

Dle jejich dat i letos zůstává pro letní dovolenou nejoblíbenější destinace Česká republika, kterou těsně následují Polsko a Slovensko. „Polsko se v posledních letech stává stále oblíbenější destinací, přičemž hodnota letošních dovolených v této zemi je oproti roku 2019 téměř desetinásobná. Dále Češi v létě rádi cestují i do Maďarska, Rakouska, Itálie nebo Chorvatska,“ vysvětluje Dvorský. Poptávka po dovolené v Chorvatsku je zhruba o třetinu vyšší než loni, a to i přes meziroční nárůst cen. „Značná část Čechů si svou každoroční dovolenou na Jadranu nenechá ujít ani navzdory o něco vyšším cenám,“ potvrzuje Dvorský.

Přestože se Češi naučili kupovat letní dovolené s předstihem, ani na impulzivní rozhodnutí ještě není pozdě. „First minute nabídka již skončila, ale last minute nabídky začínají už v průběhu června. Letos máme na last minute termíny větší nabídku než loni, takže si jistě vyberou i ti, kteří se rádi rozhodují na poslední chvíli. Z našich zkušeností je takových lidí stále dost, kteří čekají třeba z důvodů schválení dovolené nebo předpovědi počasí,“ uzavírá Dvorský.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *