Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Technologie

FIXED vyrábí udržitelná pouzdra ReStory, která snižují uhlíkovou stopu až o 45 %

FIXED, největší český výrobce a distributor příslušenství pro mobilní telefony, tablety, notebooky a nositelnou elektroniku, představuje inovativní technologické řešení k výrobě pouzder ze starých neprodaných krytů na mobily a tablety. Nová udržitelná pouzdra zvaná ReStory jsou vyrobená z recyklovaného termoplastického polyuretanu, zkráceně TPU, a snižují uhlíkovou stopu až o 45 % oproti novým výrobkům vyrobeným a dopraveným z Číny. FIXED tak na trh přináší produkt, který kombinuje vysokou kvalitu, odolnost a ohleduplnost k životnímu prostředí.

„Uvedení nových krytů na mobilní telefony ReStory jsou pro nás význam milníkem. Máme za sebou rok a půl úsilí a investic v oboru, o kterém jsme na začátku nic nevěděli. Trápilo nás vědomí, že musíme likvidovat neprodaná pouzdra na staré modely telefonů a věděli jsme, že tento problém řeší všichni distributoři a prodejci napříč trhy. S vírou, že řešení osloví stovky zodpovědných firem v celé Evropě, jsme překonávali problémy, které se nám stavěly do cesty. Jsme nadšení, že nyní můžeme novinku představit veřejnosti, ale hlavně ji začít prodávat a dále rozvíjet,“ uvádí Daniel Havner, zakladatel a člen správní rady společnosti FIXED.

Neprodaný materiál původních průhledných obalů z termoplastického polyuretanu, zkráceně TPU, končí na skládkách nebo ve spalovnách. Jejich doprava na recyklační linky do Číny a navrácení zpět do Evropy, v podobě nových recyklovaných obalů, nedává ekonomický ani ekologický smysl. FIXED tak prosazuje cestu lokálního zpracování a následné výroby.

ReStory snižuje uhlíkovou stopu až o 45 %
Určení uhlíkové stopy a dalších environmentálních parametrů pouzdra ReStory hodnotila nezávislá studie zpracovaná profesorem Vladimírem Kočím z Ústavu udržitelnosti a produktové ekologie VŠCHT Praha. V rámci studie byly porovnávány environmentální dopady TPU pouzdra vyrobeného v Číně z primárních surovin a TPU pouzdra vyrobeného firmou FIXED v České republice z druhotné suroviny TPU získané recyklací nepoužitých primárních pouzder.

„Jak z pohledu uhlíkové stopy, tak z pohledu celkových environmentálních dopadů vykazují recyklovaná TPU pouzdra ReStory, vyrobená společností FIXED, výrazně nižší environmentální zátěž. V případě uhlíkové stopy recyklované pouzdro dosahuje 55% hodnoty emisí skleníkových plynů, což je o polovinu méně než u obalů vyrobených v Číně. V případě celkového hodnocení všech environmentálních dopadů vykazuje recyklované pouzdro ještě větší míru úspor a to hodnotu 51 %,“ vysvětluje prof. Ing. Vladimír Kočí, Ph.D., MBA z Ústavu udržitelnosti a produktové ekologie VŠCHT Praha, který studii zpracoval.

V současné době má FIXED k dispozici více než 100 000 kusů vlastních pouzder určených k recyklaci. Ze všech těchto již nevyužitelných obalů plánuje společnost vyrobit nové ReStory pouzdra. V dalších krocích chce FIXED zpracovávat pouzdra od dalších tuzemských i evropských hráčů, se kterými již vede jednání. Cílem je zpracovávat miliony nepoužitých kusů pouzder z celé Evropy. Důraz při vývoji pouzder je kladen na kvalitu a odolnost výrobků.

V minulosti jsme se mnohokrát setkali s recyklovanými produkty, kde musel uživatel zaplatit vyšší cenu, nebo akceptovat fakt, že recyklovaný produkt měl ve srovnání s novým produktem nižší kvalitu. Naším hlavním cílem bylo, abychom nikterak nepoškodili koncové uživatele. Obal ReStory nestojí nic navíc. Je to kvalitní a odolný produkt za obvyklou cenu tak, jak je uživatel produktů FIXED zvyklý,“ říká Daniel Havner.

Hospodářské výsledky
Přední český výrobce a distributor příslušenství pro mobilní zařízení uzavíral rok 2023 s celkovým obratem 444 milionů korun meziročně vzrostl o 18 %. EBIDTA společnosti dosahovala 24 milionů při provozním výsledku hospodaření na úrovni 19 milionů. FIXED těchto výsledků dosáhl prodejem více než 2 000 000 kusů příslušenství. Podíl zahraničního obchodu v uplynulém roce činil 16 % z celkového obratu.

„Vybudovali jsme skvělou značku, postavili ji na širokém spektru kvalitních produktů, které zlepšují život s chytrými zařízeními. Chceme, aby nás vyzkoušelo co nejvíce lidí, víme, že se budou vracet. Proto jsme se letos hodně opřeli do marketingu. Co se prodejních kanálů týče, rozšiřujeme vlastní prodejní tým v Polsku, rozvíjíme partnerství v Pobaltských republikách, Skandinávii, Maďarsku a Portugalsku. Dalším střípkem do mixu jsou právě pouzdra ReStory, která nám pomohou jak doma, tak v zahraničí posílit naši vizi stát se nejen tvůrcem značky, ale i lokálním vývojářem a výrobcem příslušenství. Dosažení milníku půlmiliardového obratu tak máme na dosah,“ uzavírá Daniel Havner.

Více o FIXED.zone
FIXED.zone a.s. je ryze českou společností s ambicí stát se evropským lídrem v oblasti všeho, co patří k mobilním telefonům, tabletům a nositelné elektronice. Svým zákazníkům pomáhá tato mobilní zařízení zdokonalit, ochránit, zjednodušit jejich používání a zpřístupnit jim nejnovější technologie. Výrobky vlastní značky FIXED se tradičně umisťují na předních příčkách hodnocení zákazníků a v roce 2019 společnost obdržela prestižní cenu EUROPEAN PRODUCT DESIGN AWARD.

FIXED.zone v roce 2021 úspěšně vstoupila na trh START pražské burzy, kde jsou její akcie obchodovány. Majoritní vlastnictví stále drží v rukou původní zakladatelé, kteří ve společnosti aktivně manažersky působí a podílejí se na jejím rozvoji. Na naplnění cílů se podílí více než 114 zaměstnanců ze sídla v Českých Budějovicích a vlastní výroby luxusních kožených pouzder v Prostějově.

Zdroj a foto: www.fixed.zone

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *