Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Zůstaňte během letních měsíců hydratovaní – nejen vodou, ale i pomocí vitaminů a minerálů

Léto je v plném proudu a s ním přicházejí zvýšené teploty a riziko dehydratace. Pití dostatečného množství vody je pro tělesný komfort zásadní, naše tělo však k udržení optimální hydratace a celkového zdraví vyžaduje více než jen příjem H2O. Klíčovou roli v procesu hydratace hrají vitaminy a minerály a mohou nám pomoci lépe čelit výzvám teplého počasí.

Letní měsíce přinášejí mnoho radostí, ale také výzvy spojené s udržením hydratace. Voda je základ, ale nezapomínejme na důležitost vitaminů a minerálů, které naše tělo potřebuje pro správné fungování a udržení hydratace. Pravidelné zařazování některých živin do našeho jídelníčku a samozřejmě dostatečný pitný režim mohou zásadně přispět k našemu zdraví a pohodě během horkých letních dní.

Hydratace je důležitá pro udržení funkčnosti našeho těla na optimální úrovni. Voda pomáhá v transportu živin a kyslíku do buněk a reguluje tělesnou teplotu. Během horkých letních měsíců je třeba dbát na to, abychom vyhověli zvýšeným nárokům našeho těla na hydrataci.

Zahrňte proto do své stravy potraviny s vysokým obsahem vody a vysokou nutriční hodnotou, to totiž také může přispět k lepší celkové hydrataci. Mezi takové potraviny patří například okurky, rajčata, brokolice, melouny a jahody, které jsou zároveň bohaté na nejrůznější vitaminy a minerály. Samozřejmostí je také dostatečný pitný režim, který by se měl skládat převážně z čisté vody. A kdybyste už neměli na obyčejnou vodu chuť, můžete sáhnout třeba po vodě kokosové (vyvarujte se ale zbytečně sladkých nápojů).

Pokud byste cítili potřebu pomoci si doplňky stravy, sáhněte po magnéziu. Jeho nedostatek může vést ke snížené schopnosti těla zadržovat vodu, což zvyšuje riziko dehydratace. Vitamin C je zase nezbytný pro imunitu a zdraví kůže – ta je naší první obrannou linií proti ztrátě tělesných tekutin. Vitamin C také podporuje absorpci vody a elektrolytů.

„V případě, že byste se začali cítit opravdu hodně dehydratovaní, můžete si rychle pomoci iontovým nápojem nebo rehydratačním roztokem,“ doplňuje Mgr. Martina Šímová, předsedkyně představenstva České a slovenské asociace pro speciální potraviny. „Důležité je doplňování tekutin nepodcenit, protože voda je pro správné fungování našeho těla opravdu zcela klíčová,“ dodává.

O ČASP
Česká a slovenská asociace pro speciální potraviny (ČASP) je zájmové sdružení právnických osob založené v roce 2000. Asociace reprezentuje společné zájmy svých členů – výrobců a distributorů doplňků stravy, a to jak na národní, tak i na mezinárodní úrovni, a jejím hlavním cílem je aktivně se podílet na utváření přiměřeného a vyváženého legislativního rámce pro produkty podporující zdraví. Zároveň se všichni členové asociace zavazují dodržovat vlastní etický kodex pro prodej a marketing, který jde nad rámec legislativy platné v ČR a SR.

Členové ČASP
Alfa Medical Team, s. r. o., Amway, s. r. o., Benu Česká republika, a. s., Biovit Impex Co. ČR, s. r. o., Dr. Max Pharma, s. r. o., Egym Bohemia, s. r. o., Helvetia Direct Marketing, s. r. o., Favea Plus, a. s., Herbacos – Recordati, spol. s r. o., K2 Pharm, s. r. o., KUK Bohemia, spol. s r. o., Noventis, s. r. o., Nutrend D.S., a. s., Pragomed, s. r. o., Rosenpharma, a. s., Simply You Pharmaceuticals, a. s., Vegall Pharma, s. r. o., Walmark, a. s., Woykoff, a. s., Zentiva, a. s.

Přidružení členové ČASP
Česká komora farmaceutických asistentů, Aliance výživových poradců, PharmData, s. r. o., PharmINFO, spol. s r. o.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *