Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Sofian Medjmedj překvapuje novou deskou Portimão

Zpěvák a songwriter Sofian Medjmedj se za dobu svého působení stal jednou z nejvýraznějších mladých tváří české hudební scény. Poslechovost jeho skladeb na streamovacích platformách stále roste a drží se mezi trendy. Po třech uvedených singlech Backstage, Mona Lisa a Issues překvapuje celým albem, které nazval podle portugalského města Portimão. Novinku provází také jednotná vizuální podoba, která vznikla v týmu Butterfly Kids, vzbuzující pocit přímořské lehkosti. Portimão je už nyní k dispozici na všech streamovacích platformách. Na koncert do Fora Karlín 22. listopadu, kdy Sofian Medjmejd se svou kapelou odstartuje svou další koncertní metu, zbývají poslední vstupenky.

Své poslední album PROJECT|23 představil Sofian Medjmedj na konci loňského roku, nyní přichází s dalším hudebním počinem,kterým ukazuje svou pestrost a tvůrčí sílu. Sofian se na desce objevuje v jiné své poloze a nabízí zcela nový sound. I přes to, že některá témata jsou vážnějšího charakteru má deska odlehčenou atmosféru. „Podařilo se nám udělat zvukově konzistentní album, který udává jasný směr, ale zároveň je dost pestré, jak hudebně, tak tematicky. Nový fresh zvuk, kterým se deska ubírá, nebyl vůbec původní záměr, ale vyplynul přirozeně při tvorbě. Není ovšem příliš daleko od předchozích nahrávek,“ říká producent a kytarista David Kandler. O mix a mastering se postaral vyhledávaný sound engineer z labelu MikeRoft David Kopecký.

Deska Portimão vznikla během soustředění Sofiana Medjmedj, Reginalda a Davida Kandlera. „Album jsme natočili naprosto nenásilně, přirozeně, neplánovaně. Bylo to to nejlepší tvoření tracků, co jsem kdy zažil. Jen já, Regi, Dejv, muzika a top vibe. Jsem pyšnej na to, jakej sound se nám povedl vytvořit,” říká k neplánované desce Sofian Medjmedj. Obsahuje celkem osm skladeb včetně již vydaných tracků – Backstage, který jako jediný vznikl ještě před soustředěním v šatně před koncertem v Děčíně, Mona Lisa, jenž se od vydání drží v TOP20 na Spotify a nasbírala více než 1mil. streamů a Issues. „Baví mě, že Portimão vzniklo za tak krátkou dobu a bez jakýhokoliv očekávání nebo tlaku. Prostě jsme odjeli s kámošema dělat songy a vznikla z toho celá deska. Takhle jsme to vždycky chtěli dělat,“ dodává producent Reginald.

Tým Butterfly Kids vytvořil jednotnou vizuální linku, která celé album provází. Letní vibe a odlehčenou atmosféru dokreslují také videoklipy, které byly natočené ve Francii a na Sicílii, kde vznikl i samotný cover a klip ke stejnojmennému singlu Portimão. „Vůbec poprvé jsme upustili od předešlého příběhového stylu k více lifestylovému pojetí. Nechali jsme se unášet emocemi a pocity při cestování po Evropě, kde celkový vizuál k desce vznikal. Jen jsme navázali na workflow, kterou kluci při tvoření desky nastavili,“ popisuje Nicolas Ullmann za Butterfly Kids. Cover představuje všechny tři autory společně ve studiu postaveném na útesu u moře jako odkaz na vznik desky na zmiňovaném soustředění.

Přesně rok poté, co Sofian Medjmedj vyprodal dvakrát přažský klub Roxy, vystoupí ve Foru Karlín, kdy pokoří další koncertní metu. Zbývají poslední vstupenky, které je možné koupit v síti Ticketmaster.

Foto: archiv umělce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *