Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

DětiZábava

Do Česka přichází největší a nejslavnější manga série v historii! 

Právě u nás vyšel první svazek manga série, která vychází už od konce devadesátých let a po celou tu  dobu se udržuje na vrcholu popularity. One Piece je dokonce zapsán v Guinnessově knize rekordů  coby nejprodávanější manga od jednoho jediného autora (ke konci roku 2023 se jí prodalo přes 523  milionů!), inspirovala seriály, filmy, hry i obrazy. Není divu, příběh Luffyho a jeho posádky je  oslavou dobrodružství, přátelství a nekonečného hledání svých snů. Je to zábava a inspirace pro lidi všech věkových kategorií. 

Dobrodružný příběh stvořil Eiičiró Oda, který se inspiroval pirátskými příběhy, jen je pojednal hodně  japonsky. Vzal čtenáře do období honby za One Piecem – Velkým pokladem, který po sobě  zanechal legendární Gold Roger a za nímž se na moře pod pirátskou vlajkou vydalo nespočet  mužů a žen prahnoucích po slávě. Ti všichni učarovali chlapci Luffymu, který následuje jejich  příkladu a hodlá se stát králem pirátů. 

Jen si nejdřív musí sehnat loď.  

A posádku. 

One Piece je jednou z nejvýznamnějších mang světa,“ říká Petr Litoš, ředitel Nakladatelství CREW.  „Už při svém debutu v roce 1997 si získala obrovskou fanouškovskou základnu a ta stále jen roste a  sílí. Manga One Piece zabodovala nejen rozsáhlým a pestrým světem, kde každý ostrov nabízí  jedinečná dobrodružství, ale taky dokonale kombinuje akci, humor a emoce. A k tomu přihazuje i  filozofická či sociální témata.“ 

Úspěch mangy navíc podpořilo nejen anime, ale i neskutečně úspěšný hraný seriál, kterému se  povedlo překvapivě věrně zachytit ducha předlohy, a který akcentuje japonské myšlenky a postoj ke  světu. Na rozdíl od mnoha amerických příběhů, kdy je hrdina v podstatě do hrdinství dokopán (ať už  získáním schopností či ryzí náhodou), jsou japonští hrdinové od počátku rozhodnutí býti v určitém  oboru těmi nejlepším (v tomhle případě Králem pirátů) a dosahují toho nadšením, zapálením pro věc, a především neskutečnou snahou a dřinou. Každý debakl je pro ně výzvou, aby se ještě zdokonalili.  

Což jsou myšlenky, kterými se není špatné řídit.  

Nakladatelství CREW“, pokračuje Petr Litoš, „už o téhle sérii uvažovalo roky, ale její rozmáchlost  nás trochu děsila. Jenže zájem o tuhle řadu, a to i u nás, nijak nepolevoval, a postupně nás to  nahlodávalo. Je to titul, který by česky vyjít měl… a kdo jiný by to měl dělat, když ne my?

Samozřejmě, vydávání takového díla není jen tak. Jedna z věcí je tempo – One Piece by měl vycházet  rychlostí šest knih ročně čili v podstatě ob měsíc. První rok ještě rychleji, protože na letošek, přestože  první díl vyšel až v květnu, je těch dílů připravených pět. Není to rozhodně lehké, překreslují se i  zvukové efekty, aby čtenáři měli ten nejsilnější zážitek. Překladu se ujali fanoušci a zkušení  překladatelé manželé Kabelkovi (Eliška Vítová Kabelková pracovala i na překladu hrané verze One  Piece), ale výsledné dílo pak prochází ještě několikerou kontrolou, aby náhodou nedošlo k chybě  v terminologii, aby na sebe všechno perfektně navazovalo.  

Vedle toho Nakladatelství CREW připravilo ještě jednu věc – elegantní knižní boxy, do kterých se  vejde vždy jeden zásadní dějový oblouk. Budou se dát prodávat jak s díly, tak samostatně. A hlavně  díky nim bude sbírka One Piece vypadat v knihovně ještě lépe! 

Tak se připravte vyplout na oceán dobrodružství – nadešel zlatý věk pirátů!

Zdroj: Nakladatelství CREW, foto: https://www.instagram.com/joanbaggins/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *