Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Celebrity

Hudbou spolu 2024: Ewa Farna hvězdou charitativního koncertu 

Spojení živé hudby, skvělých pěveckých výkonů a intenzivní  atmosféry soukromého klubu – takový byl exkluzivní benefiční koncert Hudbou spolu pro nadační fond Dům Ronalda McDonalda. Na podporu rodin vážně nemocných dětí  vystoupili v pražském klubu Doupě Ewa Farna, Vojtěch Dyk a Sofian Medjmedj. Díky  výtěžku z prodeje vstupenek a štědré podpoře partnerů zamíří na konto nadačního  fondu 4 203 241 korun. Peníze poputují na výstavbu druhého domu. Ten první v areálu  FN Motol poskytl za více než rok a půl svého fungování ubytování zdarma pro bezmála  400 rodin. 

Hudební klub Doupě na Praze 6 hostil ve středu 29. května výjimečný benefiční koncert,  jehož hlavní hvězdou byla zpěvačka Ewa Farna. V intimním prostředí pro 200 diváků ještě  více vynikl její autentický projev: „Byl to speciální koncert jak svým provedením, tak  prostředím. Navíc v atmosféře, která se dala doslova chytat rukama. Jsem poctěna, že jsem  mohla vystoupit pro lidi, kteří přišli podpořit unikátní projekt na pomoc rodinám s nemocnými  dětmi. Ti tak mohou zůstat po dobu náročné a často dlouhé léčby spolu,“ řekla zpěvačka po  koncertě. 

Bouřlivým potleskem ocenili diváci také úvodní vystoupení, o které se postaral zpěvák  Vojtěch Dyk, tentokrát doprovázen pouze klavírem. Duet si s Ewou Farnou přišel zazpívat  nadějný zpěvák a songwriter Sofian Medjmedj. Celým večerem s grácií provedla  moderátorka Daniela Brzobohatá. Nechyběla ani dlouhodobá podporovatelka a patronka Domu Ronalda McDonalda, herečka a influencerka Veronika Arichteva nebo zpěvačka  Martina Pártlová. Na akci zavítali také zástupci hlavního sponzora akce, společnosti Coca Cola Česká republika. Její obchodní ředitel Pawel Ozierski považuje partnerství s nadačním fondem za přirozené: „Je skvělé, že první český dům už více než rok pomáhá  rodinám v těžkých situacích. Koncert je prostředkem, jak dostat tuto nedocenitelnou pomoc  k dalším lidem, kteří ji potřebují. Jsme nejen hrdým partnerem tohoto koncertu, ale také celé  myšlenky organizace a také nápojovým partnerem stávajícího domu od jeho vzniku.“ 

Nezapomenutelný večer ocenila také ředitelka nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda  Ivana Švingrová Pešatová: „Všem umělcům, divákům, partnerům i organizátorům patří velké  poděkování! Přála bych si, abychom si dobrou náladu z uplynulého večera zachovali co  nejdéle. I proto, že jsme pomohli unikátnímu projektu zaměřenému na péči o nemocné děti a jejich rodiny. Získali jsme pro ně 4 203 241 korun a jsme za to moc vděční. Budeme pokračovat  ve snaze vytvářet druhý domov těm, kteří to potřebují, a ulehčit jim zvládání těžkých životních  chvil.“ 

Peníze využije organizace pro výstavbu druhého Domu Ronalda McDonalda. První dům  funguje od roku 2022 v areálu Fakultní nemocnice Motol. Za více než rok a půl provozu  poskytl bezplatné ubytování zhruba 400 rodinám nemocných dětí. V celkem 21 pokojích  tak zajistil přibližně 30 tisíc noclehů, z toho čtvrtina byli přímo dětští pacienti, kteří mohli  dočasně opustit nemocniční lůžko.

Zdroj a foto: www.drmcd.cz  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *