Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Losos na asijský způsob

Pacifický divoký losos patří díky skvělé chuti a obsahu omega 3 a 6 mastných kyselin, vitamínu B12, bílkovin, minerálů, a jiných živin k nejoblíbenějším rybám. U nás se nejvíce objevují dva druhy: losos gorbuša a keta. Chuť a struktura masa je dána dlouhou cestou, kterou losos musí zdolat, a potravou, na kterou při této cestě narazí. Divoký losos je loven pouze v krátkém čase mezi koncem června a začátkem září, když se po dlouhé cestě vrací zpět do svých domovských sladkovodních vod. Z tohoto důvodu není možné, aby byl celoročně k dostání v čerstvém stavu.

Ingredience na lososa:
300 g filet lososa Mylord
2 lžíce sójové omáčky
1 lžíce rybí omáčky
1 lžíce medu
1 lžička sezamového oleje
1 stroužek česneku
1 lžička nastrouhaného zázvoru
chilli podle chuti

Ingredience na přílohu:
hrnek kuskusu
půlka brokolice
lžíce marinády na lososa
1-2 lžíce olivového oleje

Postup:
Mražené filety lososa Mylord nechejte na lince 2 hodiny povolit a poté je rozkrojte na jednotlivé porce. V misce smíchejte sójovou omáčku s rybí omáčkou, medem, sezamovým olejem, chilli, rozmačkaným česnekem a zázvorem. Marinádou potřete kousky lososa, promíchejte a nechte marinovat 20-30 minut. Mezitím kuskus nasypejte do misky, osolte, přidejte lžíci olivového oleje a zalijte vroucí vodou zhruba 1 cm nad povrchem. Misku zakryjte potravinářskou fólií a nechejte stát 10-15 minut. Brokolici rozeberte na růžičky a ve vroucí osolené vodě povařte 6-8 minut. Troubu předehřejte na 180 °C. Lososa naskládejte do zapékací mísy a polijte zbylou marinádou. Lososa pečte v troubě 20 minut. Hotový kuskus smíchejte s uvařenou brokolicí a polijte zálivkou, kterou jste si připravili smícháním 1 lžíce marinády z pekáče se 2 lžícemi oleje. Rychlý, chutný a zdravý oběd během chvilky je hotový!

Připraveno ve spolupráci s garden.and.kitchen/Innou Valouškovou.

Zdroj a foto: Mylord

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *