Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Sport

Dřevorubec Matyáš Klíma veze světové stříbro!

Český závodník Matyáš Klíma vybojoval na světovém klání v dřevorubeckém sportu stříbrnou medaili.  STIHL TIMBERSPORTS® World Trophy, se tentokrát konalo v Itálii a náš závodník se na něm utkal s borci z celého světa. Českého reprezentanta překonal pouze Jack Jordan z Nového Zélandu, který si pro mistrovský titul přijel už po třetí v řadě. 

Diváci World Trophy, která se konala přímo v milánském Allianz MiCo Convention Centre, viděli 16 nejlépe hodnocených sportovců TIMBERSPORTS®. Ti se utkali v sérii vyřazovacích soubojů ve čtyřech disciplínách: Stock Saw, Underhand Chop, Single Buck and Standing Block Chop, které musí závodníci absolvovat v rychlém sledu bez odpočinku.

Vítězný Jack Jordan (NZL) se do závěrečného klání probojoval přes evropské soupeře – Armina Kuglera z Rakouska a Ferryho Svana ze Švédska. Náš Matyáš Klíma pak na cestě do semifinále vyřadil Kanaďana Geoffa Larkina, domácího Itala Andreu Rossiho a s trochou štěstí také Američana Matta Cogara. V závodě, kterému tradičně dominují sportovci USA, Kanady, Nového Zélandu a Austrálie tak poprvé postoupil až do finále.

„Jsem opravdu nadšený. Bojoval jsem o vítězství, ale měl jsem také trochu toho sportovního štěstí. Všechny disciplíny jsem prošel čistě, tak doufám, že jsem si to zasloužil. Skončit před některými kluky ze zámoří je obrovský úspěch. Jsem opravdu šťastný a moc rád vidím, že evropský TIMBERSPORTS® se také rozvíjí a přibývá tu závodníků stejně dobrých – možná i lepších, než jsem já,“ říká Matyáš Klíma, stříbrný medailista z WORLD TROPHY 2024.

Vítěz celého turnaje, Jack Jordan, ohromil italské publikum světovým rekordem 52,53 sekundy, který potvrdil jeho pozici vedoucího závodníka World Trophy a katapultoval ho již potřetí na příčku nejvyšší. K titulům z let 2022 a 2023 tak přidal i ten letošní. Na třetím místě skončil americký závodník Matt Cogar.

Zdroj a foto: Stihl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *