Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Sport

RADOTÍN SPORTFEST se koná už o nadcházejícím víkendu: Nabídne dvě desítky sportovních disciplín pro celou rodinu

V pražské městské části Radotín se o víkendu 8. a 9. června 2024 uskuteční druhý ročník akce Radotín Sportfest. Zájemci se stejně jako loni mohou zapojit do soutěží a závodů o medaile, na vlastní kůži si vyzkoušejí více než dvě desítky sportovních odvětví – mimo jiné lakros, volejbal, plážový fotbal, basketbal, biatlon, jízdu na kajaku, atletiku, cyklistiku či gymnastiku.

Na programu bude také společný běh s olympioničkou Marcelou Joglovou nebo vyjížďka na elektrokolech pod vedením freeridového jezdce Richarda Gasperottiho.

Radotínskou akci pro celou rodinu podporují i další známé osobnosti ze světa sportu – fotbalista Jan Koller, basketbalista Jiří Zídek, volejbalistka Markéta Nausch Sluková, lyžaři Ondřej a Tomáš Bankové nebo triatlonista Pavel Wohl. Registrace na závody a vstup na všechna sportoviště je zcela zdarma.

Během celého červnového víkendu nabídnou radotínské sportovní areály bohatý program pro malé i dospělé sportovce. Infostánek vyroste kousek od vstupu na koupací biotop, který bude centrálním bodem akce. Tam se zájemci dozví podrobnosti o aktuálním programu na jednotlivých sportovištích (program je také k dispozici na internetové stránce www.radotinsportovni.cz. Valná většina sportovních areálů se nachází právě v blízkosti biotopu, kde vyroste pódium, na kterém se odehraje v sobotu i v neděli slavnostní vyhlášení výsledků jednotlivých disciplín.

Přímo na biotopu se odehraje závod v biatlonu a aquatlonu, na jeho hladině poměří síly závodníci na paddleboardech a megaboardech. V sousedním krytém bazénu se uskuteční plavecké závody, v beach aréně se bude hrát plážový volejbal i fotbal na písku. Jen o kousek dál stojí sportovní hala, kde se odehraje badmintonový, basketbalový a lezecký program.

Jednotlivé sporty nabídnou závody nebo turnaje pro veřejnost, ukázkové tréninky, workshopy. V areálu biotopu bude po celý víkend k dispozici obří skluzavka do vody, skákací hrad nebo například překážková dráha pro nejmenší cyklisty.

Akci Radotín Sportfest pořádá Radotínská o. p. s., která se stará o provoz sportovní haly, krytého bazénu i koupacího biotopu. Jejím zřizovatelem je městská část.

Městská část Praha 16 – Radotín je už svým propojením se sportem proslulá. Žije zde okolo devíti tisíc obyvatel, pravidelně dochází na tréninky více než tisíc registrovaných sportovců z řad dětí a mládeže, celkový počet registrovaných sportovců se pohybuje okolo dvou tisíc. Radotínské sportovní oddíly se věnují fotbalu, atletice, lakrosu, badmintonu, basketbalu, volejbalu, softbalu, lezení, gymnastice, tenisu a dalším odvětvím. Aktivní je zde také Sokol.

Radotín se může pochlubit moderním sportovním zázemím, nechybí ani krytý plavecký bazén, právě finišuje celková modernizace atletického a fotbalového stadionu. Lakrosisté v Radotíně pořádají pravidelně na konci dubna jeden z největších mezinárodních turnajů v boxlakrosu na světě – Memoriál Aleše Hřebeského.

Zdroj a foto: www.radotinsportovni.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *