Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Děti

Národní muzeum a Česká televize zvou děti na Den s Déčkem v muzeu

Národní muzeum miluje děti. Společně s Českou televizí připravilo na sobotu 8. června den pro rodiny s dětmi plný her, zábavy, tvoření a objevování. Známé pohádkové postavy z vysílání stanice Déčko, jako je ptáček Duháček, Jů a Hele, králíci z klobouku, Večerníček a další provedou dětské návštěvníky tvořivými dílnami, expozicemi Historické budovy a Dětským muzeem. Vstup pro děti a jejich doprovod je na akci v rámci muzejní hry zdarma.

Do té se mohou děti zapojit vyzvednutím Muzejního pasu před vchodem do Nové budovy Národního muzea. Pas je pro děti a jejich doprovod při splnění úkolů zároveň volnou vstupenkou do celého Muzejního komplexu. Ve 2. patře Nové budovy provedou muzejní lektoři dětské návštěvníky tvořivými dílnami, ze kterých si děti kromě vlastních výrobků odnesou razítka za splněné úkoly. V Nové budově se budou moci zabavit mimo jiné při skládání večerníčkových čepic, kreslení, omalovávání a dalších aktivitách. Dobrodružná hra děti následně zavede do Historické budovy, kde si při plnění dalších úkolů a sbírání razítek mohou společně s rodiči prohlédnout expozice Okna do pravěku, Zázraky evoluce či Dějiny. V západní dvoraně Historické budovy bude pro děti připraven foto koutek a lákavé ceny. Celá trasa hry je navíc připravena také v mobilní aplikaci Národní muzeum v kapse, která děti pohodlně navede k jednotlivým úkolům.

V rámci dne si mohou děti prohlédnout také Dětské muzeum, expozici s unikátním konceptem, která klade důraz na dětskou kreativitu a imaginaci, a pomocí interaktivit se ve třech sálech zaměřuje na objevování světa kolem nás a odhalování nových perspektiv a souvislostí. První ze sálů je věnován hře a jeho dominantou je velká herní stěna obsahující sérii her ovládaných házením míčků. Ve druhém sále, který je určen k poznávání, na návštěvníky čeká velké množství interaktivních a herních prvků, které si děti mohou osahat a vyzkoušet. Ústředním motivem je tu zeměkoule, která ukrývá promítací sál s projekcí ČT:D a také herní kiosek obsahující hry z dílny webu Déčko.cz. Třetí sál je pak věnován tvořivosti. Děti si tu mohou číst, hrát stolní hry, kreslit.

„Pro Národní muzeum jsou děti vítaným a vzácným návštěvníkem. Vybudovali jsme pro ně jejich vlastní Dětské muzeum, expozice i výstavy tvoříme tak, aby byly pro děti zajímavé a nalézaly v nich nejen poučení, ale též zábavu. Snažíme se, aby děti k muzeu nacházely vztah již od nejútlejšího věku, udržely si ho po celý život a rády se k nám vracely. Připravujeme celou řadu programů a akcí pro školy i rodiny s dětmi, jako je právě Den s Déčkem v Národním muzeu. Jsme šťastní, když je Národní muzeum plné rozesmátých a spokojených dětí, protože muzeum miluje děti!,“  říká Michal Lukeš, generální ředitel Národního muzea.

Otevírací doba Muzejního komplexu je v sobotu 8. června od 10 do 18 hodin. Poslední čas vstupu do Nové budovy pro účast ve hře je v 16.30 hodin.

Zdroj a foto:  www.nm.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *