Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Celebrity

Zlín Film Festivalu na závěr ocenil Zlatým střevíčkem herce Bolka Polívku

Cenu za mimořádný přínos kinematografii pro děti a mládež předal na závěrečném galavečeru prezident Zlín Film Festivalu Čestmír Vančura herci Bolku Polívkovi. Letošní ročník festivalu se konal od čtvrtku 30. května do středy 5. června.

Poslední cenou, kterou letos udělili organizátoři Zlín Film Festivalu, byl prestižní Zlatý střevíček za mimořádný přínos kinematografii pro děti a mládež. Slavnostní předání ceny se uskutečnilo ve středu 5. června na slavnostním galavečeru, který 64. ročník festivalu uzavřel. Živě jej mohli sledovat i diváci ČT art.

Držitelem tohoto ocenění se stal Bolek Polívka, herecká legenda, komik, scenárista a rodák z nedalekých Vizovic. „Jsem rád, že jsem dostal cenu zrovna tady. Jsem potomek vizovických ochotníků a dotáhl jsem to až sem, do Zlína,” rozesmál Bolek Polívka publikum a podotkl, že doma to vždycky není lehké. „Děkuji za potlesk. Budu si ho pamatovat,” dodal ještě.

Bolek Polívka má za sebou bohatou kariéru plnou výrazných rolí v českých filmech, pohádkách, televizních seriálech i v divadelních hrách, jako byly například Největší dar, Princ Mamánek, Anděl páně 2, Tři bratři nebo Gump – pes, který naučil lidi žít. „Nezapomenutelným způsobem také propůjčil svůj hlas několika figurkám z animovaného seriálu Krysáci natočeného na Filmových ateliérech ve Zlíně,“ upozornila Markéta Pášmová.

Herecké výkony jsou však jen jedním z důvodů, proč se organizátoři Zlín Film Festivalu rozhodli ocenit jeho práci. „Jsme nesmírně poctěni, že se tento vynikající filmový a divadelní herec, držitel dvou Českých lvů, zapíše do naší filmové síně slávy a s předstihem tak oslavíme na  galavečeru 5. června jeho nadcházející 75. narozeniny,“ dodala Markéta Pášmová.

Bolek Polívka se stal už třicátým druhým držitelem tohoto čestného ocenění.  Tradice ceny, kterou si ze Zlína odváží, sahá do roku 1997, kdy se prvním oceněným stal zlínský režisér hraných filmů pro děti a mládež Josef Pinkava. V minulosti Zlatý střevíček převzali například Iva Janžurová, Eliška Balzerová, Karel Gott, Zdeněk Svěrák, Adolf Born, v loňském roce potom Pavel Nový a Zlata Adamovská.

Zdroj a foto: www.zlinfest.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *