Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Rock for People už příští týden! Opět nebude chybět ani unikátní udržitelná zóna Komerční banka Future Fest

Festival Rock for People startuje už příští středu 12. června. Fanouškům nabídne světovou hudební show, kde mimo jiné zahrají –  The Offspring, Bring Me The Horizon, The Prodigy, Yungblud, Avril Lavigne nebo Sum 41 a přes 120 dalších hvězd. Na programu jsou ale také divadelní představení, filmové projekce, poutavé diskuze, tanec, módní přehlídky či tzv. secret shows. Generálním partnerem festivalu Rock for People je i letos Komerční banka.

„I letos je Komerční banka hrdým generálním partnerem jedinečného hudebního festivalu Rock for People, který nemá ve střední Evropě obdoby. Partnerství Komerční banky a festivalu je založeno na představení inovací a na podpoře udržitelnosti v prostředí této jedinečné akce. Naše spolupráce je dlouhodobá a trvá již 7 let. Stejně jako v předchozích ročnících máme pro všechny návštěvníky připravenou KB Future Fest zónu, na které letos spolupracujeme se společností Mastercard. Zóna je dokonalou oázou pro relaxaci, odpočinek a doplnění energie mezi nabitým festivalovým programem. Těšíme se na všechny fanoušky, kteří za námi během festivalu přijdou,“ říká Hana Kovářová, výkonná ředitelka pro Brand strategii a komunikaci Komerční banky.

Unikátní KB Future Fest – exkurz do udržitelné budoucnosti festivalů
Právě unikátní koncept KB Future Fest již druhým rokem na festivalu Rock for People ukazuje, jak by mohly festivaly vypadat za pár let. Hlavními tématy letos jsou udržitelnost a její podoby v oblastech jako energetika, využití druhotných materiálů či předcházení vzniku odpadu. Rock for People prostřednictvím KB Future Festu nabídne nejen pohled do budoucnosti, ale umožní si vyzkoušet, ochutnat nebo osahat mnohé z udržitelných technologií, neotřelého designu, šetrných a odpovědných služeb. Loňskou podobu zóny ocenila porota European Festival Awards zařazením do finále TOP 10 v kategorii The Best Brand Activation.

Součástí KB Future Festu jsou dvě stage poháněné alternativními zdroji elektřiny. Pod velkokapacitním šapitó stanem návštěvníci zavítají na Conference Stage, kterou pohání vodíkový generátor H2BASE ze stáje české vývojářské firmy DEVINN. V programu nabídne stage atraktivní diskuze a rozhovory například  pod taktovkou Čestmíra Strakatého, Jindřicha Šídla nebo Lukáše Hejlíka. Večer se stage promění v prostor pro fresh česká i zahraniční jména, která aktuálně lomcují žebříčky hitparád – Anna Vaverková, Dmitrievna, Badfocus nebo Black Box Revelation. Ale bude hostit také divadlo, freak show, v pátek a sobotu dá prostor pro Djs parties. Solar Stage, jak už napovídá název, bude energii čerpat ze solárních panelů, jež dodává EcoFlow. Zde dramaturgie vykročí ze žánrových škatulek. Dojde na fúzi klezmeru s jazzem, cimbálovku, slam poetry, divadlo i chytrou kapelu pro “děti”!

„Rock for People dávno není ryze hudební festival. Stal se také showroomem pro technologie, design a inovace. Právě tyto atributy se v KB Future Fest zóně Komerční banky a Mastercard setkávají a nechávají příchozí nahlédnout do budoucnosti udržitelných festivalů. Je před námi ještě dlouhá cesta a nás těší, že máme partnery, kteří se na ni vydali společně s námi,” shrnuje Michal Thomes, ředitel festivalu Rock for People.

Na programu největší světové i domácí hvězdy a také zatím neobjevené talenty
Rock for People letos představí ty největší světové hvězdy, zatím neobjevené talenty  z celého světa, ale i československou hudební scénu v podání J.A.R., Vypsané fiXy, Mňágy a Žďorp nebo Anety Langerové. Headlinery dále doplní zpěvák kapely Slipknot Corey Taylor nebo Kerry King z legendárních Slayer v sólových projektech, úderní metalisté Parkway Drive, poslední česká festivalová show Sum 41, legendární Pendulum, kapela Dogstar s hvězdným baskytaristou Keanu Reevesem nebo berlínské post techno punkové duo Brutalismus 3000. Kromě hudebních shows Rock for People nabízí pestrý doprovodný program v podobě divadla, tance, filmových projekcí, stand up comedy, silent disco, karaoke nebo secret shows a DJs afterparties. Nebudou chybět ani sportovní zážitky jako jóga, U-rampa nebo posilovna pod širým nebem.

Jedním ze společných projektů festivalu a Komerční banky je propojení populární a rockové hudby s hudbou klasickou ve spolupráci s PKF — Prague Philharmonia. Letos se mohou návštěvníci těšit na orchestr devíti hudebníků, který zahraje covery slavných rockových skladeb od Rolling Stones, Muse, Carlose Santany, AC/DC nebo Nirvany. Zazní aranže skladeb od letošních vystupujících, např. Prodigy nebo klasika – Vivaldi v rockové podobě s basou a bicími.

Cashless festival s bonusem pro držitele karet Mastercard od Komerční banky
Rock for People 2024 bude opět kompletně cashless – tedy „bezhotovostní“. Od 6. do 10. června ve všední dny odpoledne na pobočkách Komerční banky v Praze na Václavském náměstí, Hradci Králové na náměstí Osvoboditelů a v Brně na náměstí Svobody se budou moci návštěvníci připravit na festival a vyměnit si vstupenku za festivalový náramek. Navíc při dobití festivalového náramku kartou Mastercard od Komerční banky mohou získat bonus až 200 Kč a zároveň se mohou zapojit do soutěže o priceless zážitky s Mastercard – jako například let vrtulníkem, návštěvu backstage nebo koncert ve VIP Priceless Moments Lounge. Na festivalu mohou držitelé karty Mastercard od KB čerpat bonus za dobití každý den.

„Hudba dělá lidem radost a já jsem moc ráda, že k této radosti můžeme přispět ve spolupráci s Komerční bankou i my v Mastercard. Je skvělé, že návštěvníci festivalu si nebudou muset lámat hlavu s hotovostí a k placení si vystačí pouze s festivalovým náramkem, který mají doslova hned po ruce. Věřím, že pohodlné placení s bonusem na útraty a možností vyhrát fantastické zážitky, umocní nezapomenutelný dojem z festivalu všech fanoušků,“ říká Jana Lvová, generální ředitelka Mastercard.

Rock for People se koná v jedinečném areálu bývalého vojenského letiště s osmi hangáry, které podtrhují atmosféru festivalu. Park 360 disponuje 60 ha plochy, funguje na principech cirkulární ekonomiky a do roku 2030 plánuje být klimaticky neutrální a energeticky soběstačný. Jedná se o nové open-air venue světových rozměrů, které na konci července bude hostit dvojkoncert jedné z největších hudebních hvězd všech dob Eda Sheerana.

Line-up festivalu ROCK FOR PEOPLE 2024
Středa 12. 6.
The Prodigy
Corey Taylor / Enter Shikari / Thy Art is Murder
311 / Alpha Wolf / Anna Vaverková / Aviva / Bleed From Within / Dmitrievna / Donots / Fast Food Orchestra / Fit for a King / Gutalax / Hanabie. / High Fade / James and the Cold Gun / Lufťáci / Noahfinnce / Of Mice and Men / Royel Otis / Scowl / Shame / Smack One / The Struts / Tomas Robin / Until I Wake

Čtvrtek 13. 6.
The Offspring / Parkway Drive
Body Count feat Ice-T / Neck Deep / Vypsaná Fixa XXX
Against the Current / Annet X / Bambie Thug / Black Box Revelation / Bombarďák / Crystal Lake / Chinchilla / DeathbyRomy / Dying Wish / La Dispute / Lakeside X / Pendl / Skywalker / Sofian Medjmedj / The Amazons / The Lathums / Underoath / Xavier Baumaxa / Wargasm / Znouzectnost

Pátek 14. 6.
Bring Me The Horizon / Sum 41 last CZ festival show
Avril Lavigne / Brutalismus 3000 / Dogstar / Missio / Royal Republic
Aneta Langerová / Alien Weaponry / Beth McCarthy / Billy Barman / Božejáci / Counterparts / Crawlers / Dead Pony / Delilah Bon / Good Times Only / Ic3peak / J.A.R. / John Wolfhooker / Hoobastank / Hot Milk / James Marriot / Lazy Habits / Mňága a Žďorp / Pam Rabbit / RED / Sanguisugabogg / Shadow of Intent / The Atavists / The Ecstasy of St.Theresa

Sobota 15. 6.
Yungblud / Pendulum late night special
Bombay Bicycle Club / Kaizers Orchestra / Kerry King / The Darkness
58G / Arrogant Twins / blackgold / Bitter Season / Cimbal Hell Band / Dagny / Deaf Heart / Glad For Today / iDKHOW  / MAZ Univerze / Picture Parlour / Police Symphony Orchestra / Redzed / Skyline / Soft Play / Solence / The Truth Is Out There / Thumper / Visací Zámek / Vukovi

Foto: archiv Rock for People

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *