Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zdraví

Doplňky stravy pro sportovce jako cesta ke zvýšení potence

Češi se s přicházejícím létem vrhají na sport. Přitom holdují celé řadě potravinových doplňků, které jim mají fyzickou námahu zpříjemnit a usnadnit. Málokdo ví, že vedlejším efektem některých doplňků stravy pro sportovce je i to, že zlepšují potenci. Lékárna.cz vám prozradí víc.

Některé doplňky stravy pro sportovce mohou vedle zlepšení výkonu mít i pozitivní vliv na potenci. To je určitě pro některé muže a jejich ženy příjemným zjištěním. Zvláště pokud si uvědomíme, že Češi mají produkty sportovní výživy s obsahem aminokyselin a proteinů obecně v oblibě. A právě jejich doplnění může zlepšit vedle regenerace a růstu svalové hmoty také potenci a vitalitu.

Jak stimulanty ovlivňují potenci?
Kofein, taurin a další stimulanty snižují únavu, povzbuzují mozkové funkce, zlepšují reakce organismu, pomáhají snižovat bolest a zlepšují náladu. Tedy nabízejí přesně ty účinky, které přijdou vhod při snaze o znovuzažehnutí jiskry v dlouhodobém vztahu nebo když chcete po náročném dni zanechat dobrý dojem na důležitém rande. Konec konců i společné aktivity s partnerem jsou svým způsobem sport.

Další cesty ke zvýšení potence
Příznivý vliv mohou mít i další přírodní produkty. „Mnozí sportovci možná netuší, že i takový extrakt z kotvičníku zemního má pozitivní vliv na růst svalové hmoty díky vlivu na hladinu testosteronu. Je u něj také prokázán pozitivní vliv na potenci mužů i žen,“ říká PharmDr. Kamila Horníčková z online poradny Lékárna.cz. Mezi další doplňky stravy na potenci a vitalitu mužů i žen řadí farmaceutka zinek, selen a různé přírodní podpůrné látky, jako je například kozinec blanitý.

Poradit se s odborníkem, abyste se cítili dobře, je na místě
Odborníci z online poradny Lékárna.cz se shodují, že pokud se jedná o běžné, kontrolované, volně prodejné doplňky stravy, tak jde o bezpečné produkty. Je však nutné dodržovat jejich doporučené dávkování. „Velkou pozornost je třeba věnovat výrobkům s obsahem kofeinu, taurinu a dalším stimulantům nervové soustavy. Mohou zlepšit fyzický výkon, ale při neuvážlivé suplementaci mohou mít vliv na kvalitu spánku a celkové řízení biorytmu těla,“ upozorňuje Horníčková, která dodává, že objeví-li se například vysoký krevní tlak, poruchy spánku a jiné potíže, je třeba doplněk přestat užívat. „Pro bezpečné užívání by si zákazníci měli vybírat produkty, které organismus nezatíží a nebudou vykazovat farmakologický účinek na hladinu hormonů. Není na škodu se při výběru poradit se zkušeným lékárníkem,” uzavírá PharmDr. Kamila Horníčková. Určitě je dobré si také uvědomit, že při dlouhodobém nekontrolovaném zvýšeném příjmu bílkovin můžeme zatěžovat ledviny.

Na www.lekarna.cz vám rádi pomůžeme se zdravím: poradíme s výběrem produktů, nabídneme služby zdravotní péče. Tým lékárníků je dostupný online i vám, samozřejmostí je diskrétnost, empatie a vstřícnost k individuálním potřebám. Máme 25 let zkušeností a přejeme si, abyste se cítili dobře.

Zdroj a foto: www.lekarna.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *