Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Bertíci znovu pomůžou znevýhodněným dětem. Rozdělí čtyři miliony korun mezi 100 projektů

Nadační fond Albert vyhlásil již pětadvacátou výzvu programu Bertík pomáhá. Využít ji mohou dětské domovy a další organizace, které se starají o děti a mládež se složitým sociálním či ekonomickým zázemím. Zákazníci obchodů Albert na podzim rozhodnou o stovce nejlepších regionálních projektů, které si rozdělí částku 4 000 000 korun. Příjem grantových žádostí probíhá do 14. července.

Program Bertík pomáhá má za cíl zlepšit životní příležitosti dětí a mladých lidí, kterým osud nedopřál snadný start do života. Sběr žádostí je otevřený do poloviny července s tím, že správní rada Nadačního fondu Albert následně vybere stovku projektů, které postoupí do veřejného hlasování. V hypermarketech a vybraných supermarketech Albert pak zákazníci rozhodnou pomocí žetonů Bertíků, které získají za nákup, o projektech ze svého okolí. Hlasování zároveň poběží také online.

Vzdělávání i mentální zdraví dětí
Organizace mohou hlásit projekty zaměřené na vzdělávání a přípravu na profesní život či podporu zájmových aktivit dětí. A to včetně příspěvku na pořízení učebních pomůcek, sportovního vybavení, hudebních nástrojů nebo dalších potřeb určených pro rozvoj dětí. V posledních letech navíc stoupá i podíl žádostí o podporu psychoterapeutické péče.

„Pro děti a mladé ze složitého sociálního či ekonomického zázemí je mnohem těžší získat některé dovednosti a zkušenosti, které jsou pro dospělý život důležité. Na různé rozvojové aktivity, jako jsou kroužky, školy v přírodě, výlety či řidičáky se organizacím těžko shánějí finance. Proto se zaměřujeme právě na tyto potřeby dětí a mladých, kteří díky Bertíkovi mohou také například získat místo ve startovacím bytě,“ vysvětluje Kristýna Bernatová z Nadačního fondu Albert.

Více informací včetně přihlášky do projektu Bertík pomáhá lze najít na webových stránkách Nadačního fondu Albert.

Zdroj a foto: Albert

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *