Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Kosmetika

Mastná pleť nepotřebuje jen zmatnit, ale hlavně hydratovat!

Mastná pleť nevypadá tak jemně a křehce jako pleť suchá. Je hrubší, s viditelnými póry a často ji trápí akné. Zato ale pomaleji stárne. Co udělat pro to, aby byla v každém věku zdravá a krásná?

1. Dodejte mastné pleti vláhu
„Mastná pleť má celkově hrubší strukturu s více viditelnými póry, zato má však jednu velmi pozitivní vlastnost – pomaleji stárne. Je to dáno vyšší tloušťkou pokožky a celoplošným výskytem mazových žláz, což pleti pomáhá lépe odolávat vnějším vlivům. Nejčastější chybou při péči o mastnou pleť pak bývá její nedostatečná hydratace. Pokožka, která nemá dostatek vody, totiž produkuje více kožního mazu. Pleť je pak nadměrně lesklá a dostává šedavý nádech. Zažitý mýtus, že mastnou pleť je nutné pouze zmatnit a vysušit, je tedy více než mylný,“ vysvětluje kosmetička české kosmetické značky Essenté Jiřina Koliandrová.

Tipy kosmetičky:
Hloubková hydratace: Essenté Intenzivní hydratační booster má osvěžující gelovou texturu a okamžitě hydratuje i silně vysušenou pleť. Zároveň ji zklidňuje a regeneruje. Koupíte ho za 1 060 Kč na Moje.essente.cz

Hydratace po celý den: Na booster patří jako další vrstva vhodný hydratační krém. Například Essenté Vyrovnávací hydratační krém poskytuje intenzivní, okamžitou a dlouhodobou hydrataci. Má lehkou texturu, rychle se vstřebává, proto je ideální jako základ pod make-up. Koupíte ho za 690 Kč na Moje.essente.cz

2. Čistěte ráno i večer
Základ úspěchu při cestě za zdravou a krásnou pletí spočívá v pravidelné a správné péči, kterou je potřeba zařadit do každodenní rutiny. Před aplikací pěsticích přípravků musí být pleť dokonale čistá, proto je třeba ji nejprve řádně omýt přípravkem na to určeným, a to ráno i večer. „Je třeba myslet na to, že na naší pleti za celý den ulpí řada nečistot, ať to je prach, popílek, ale i pot, maz a také zbytky předchozích krémů, make-up apod. I ráno je naše pleť nečistá – zůstává na ní pot, prach či zbytky noční péče. Voda z kohoutku na očistu nestačí. Stejně je to s mastným talířem. Polijete-li ho jen vodou, co se stane? Voda steče, a špína zůstane…,“ dává názorný příklad kosmetička české kosmetické značky Essenté Jiřina Koliandrová.

Tipy kosmetičky:
Dokonalá očista: Essenté Mycí emulze s AHA kyselinami výborně čistí a zvláčňuje pokožku a díky obsahu mandlového oleje dodává pokožce pocit hebkosti. Koupíte ji za 390 Kč na Moje.essente.cz.

I pleť potřebuje detox: Jednou týdně dopřejte mastné pleti Essenté Čisticí detoxikační masku, což je přikládací maska z aktivního dřevěného uhlí napuštěná čisticím detoxikačním sérem. Snižuje tvorbu kožního mazu, zmenšuje velikost pórů a intenzivně pomáhá v boji proti akné. Koupíte ji za 170 Kč na Moje.essente.cz

3. Používejte kosmetiku určenou na aknózní pleť
Akné dokáže potrápit mladé lidi v období dospívání, ale někdy se objevuje i ve zralejším věku. Proto si mastná pleť se sklonem k akné zaslouží zvýšenou péči a pozornost. „Samotná domácí péče většinou na zdolání tohoto problému nestačí. Proto doporučuji pravidelnou návštěvu kosmetického salonu, kde se o vaši pleť postarají zkušení profesionálové. Domácí samočištění pleti, kdy si můžete neodborným zásahem způsobit na pleti strupy a roznést infekci dále, stejně jako používání vysušujících prostředků, pleti opravdu nesvědčí,“ zdůrazňuje Jiřina Koliandrová a radí obstarat si pro domácí péči kvalitní kosmeceutika.

Tip kosmetičky:
Essenté Beauty Box Acne Control Intense je vysoce účinná sada přípravků pro intenzivní péči při akné. Obsahuje Mycí gel s AHA kyselinami, Aktivní booster při akné, Zklidňující krém a Čisticí gel s AHA kyselinami 3 % určený k čištění pleti při akutní fázi akné. Přípravky působí proti bakteriím rodu Propionibacterium Acnes, pokožku ihned zklidní a pomohou s obnovou jejích běžných funkcí. Součástí sady je dárek Essenté Therapy krém a testery. Koupíte ji na Moje.essente.cz za 2 710 Kč.

Pro zajímavost: Tento box používají a doporučují i modelka Gabriela Gášpárová, influencerka Aneta Chovanová i biatlonista Ondra Mánek, kteří mají s touto kosmetikou velmi dobré zkušenosti.

 – Profesionální péče –
Volba aktivních látek a dalších složek jednotlivých přípravků české kosmetické značky Essenté, stejně jako jejich přesné poměry a výrobní postupy, jsou postaveny na nejmodernějších vědeckých poznatcích z oblasti kosmetologie a dermatologie. Naplňují tak mezinárodní kritéria a jsou označovány za kosmeceutika, nejvyšší kategorii kosmetických produktů. Více informací najdete na Inspirace.essente.cz

Zdroj a foto: www.essente.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *