Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

Ewa Farna překvapila návštěvníky Rock for People. Na festivalu představila videoklip k titulní písni z filmu Vlny

Neuběhlo ani 24 hodin od zveřejnění nového songu Vlny, který vznikl jako titulní píseň ke stejnojmennému bijáku Jiřího Mádla, a Ewa Farna si pro své fanoušky připravila další překvapení. Na oblíbeném festivalu Rock for People, který právě probíhá v Hradci Králové, překvapila návštěvníky tajnou premiérou videoklipu. Už teď je hudební videonovinka, která, stejně jako film, vtáhne do atmosféry Prahy 60. let, ke zhlédnutí na jejím Youtube kanálu.

Vážení posluchači zůstaňte u svých přijímačů. Zbuďte své blízké a sousedy. Za malý okamžik budeme vysílat mimořádně důležitou zprávu.“ Těmito slovy Táni Pauhofové začíná song i videoklip Vlny, který diváky okamžitě přenese do prostředí stejnojmenného filmu režiséra a scenáristy Jiřího Mádla. Ten spolu s Prokopem Jelínkem také stojí za námětem právě odpremiérovaného klipu. „Chtěli jsme, aby se titulní píseň protnula s příběhem filmu a zároveň, aby se propojila Ewy energie s energií našich postav. To vše jsme pak zabalili do nadčasovosti, která hudebním klipům sluší,“ okomentoval záměr Jiří Mádl.

Premiéra videoklipu na festivalu byla i pro nás premiérou, za dobu našeho fungování to bylo poprvé, kdy byli festivaloví návštěvníci svědky takového uvedení. Za těch bezmála 30 let, co Rock for People pořádáme, se náš program rozrostl a dávno překročil nejen hranice žánrů, ale stal se multikulturním a my se snažíme pořád překvapovat něčím novým. Baví nás, že letos je to právě spojení hudby a filmu, tím spíš, když za ním stojí tak talentovaní tvůrci jako Ewa Farna a Jiří Mádl a tématem Vln je odvaha a svoboda, což jsou hodnoty, které jsou nám blízké,“ popsal festivalové překvapení na Rock for People jeho ředitel Michal Thomes.

O další nečekaný festivalový moment se postaral Ivan Vodochodský, herec, moderátor a otec Vojtěcha Vodochodského, který ve Vlnách hraje hlavní postavu Tomáše. Ten premiéře videoklipu přihlížel z publika a byl spontánně Ewou pozván na podium.

Film a videoklip mají mnoho společných tvůrčích linek. Ve filmu Vlny pracujeme s historickým archivem, který pro něj vybíral Prokop Jelínek. Podobný princip jsme použili i u klipu, jen Prokop, který ho režíroval, tentokrát místo archivu pracoval s vybranými scénami z filmu. Těmi poté se střihačem Filipem Maláskem prostříhali záběry natočené s Ewou. Výsledek tak působí, jako by Ewa ve filmu hrála. Klip se natáčel na filmových lokací, pracoval na něm stejný tým a pozorný divák v něm najde ikonické rekvizity z filmu i připravovaný merch,“ říká Monika Kristl, producentka snímku i videoklipu a dodává: „Song je pro nás krásným přemostěním od dobových písniček z filmu k tady a teď. Ewa sílu té doby skvěle převedla do současnosti.“

Úřadující Absolutní slavice je se svým dvorním spolupracovníkem Janem Vávrou zároveň autorkou textu ústřední skladby a spolu s Lukášem Chromkem a Matějem Turcerem složila také hudbu. Producentem písně je Ewolution Records.

Zpěvačka Ewa Farna se už dříve vyjádřila k tvorbě songu: „Oslovení od Jirky mě moc potěšilo, věřím v jeho poctivost a profesionalitu v tom, co dělá. Jako u všech nabídek jsem však trvala na zhlédnutí filmu, a tak jsme se pár měsíců nazpět spolu s týmem, který jsem pro tento projekt vybrala, sešli v kinosále. S Lukášem Chromkem, Janem Vávrou a Matějem Turcerem jsme tedy pod vlivem toho krásného filmu sedli a skládali písničku inspirovanou odvahou a hodnotami redakce, která neuhnula před hrozbami a strachem a postavila se za to, v co věřila. Jistou nekonvenčnost a rebelii jsme chtěli zachytit i v písni. Chtěla jsem, ať písnička dokáže fungovat samostatně v mém repertoáru, zároveň ať je tam patrná inspirace tou dobou a ať je v ní cítit vzdor i naděje.”

Film Vlny vtáhne diváky do Prahy 60. let. Z rozhlasových přijímačů hraje rokenrol, studentské revolty mění svět a v proslulé redakci Československého rozhlasu působí pod vedením Milana Weinera novinářské celebrity své doby, jejichž plakáty zdobí zdi mnoha domácností. Mezi tehdejší žurnalistické ikony Jiřího Dienstbiera, Věru Šťovíčkovou nebo Luboše Dobrovského se dostává mladík Tomáš. Vlastně tak trochu omylem, místo v redakci bylo snem jeho mladšího bratra Pavla. Tomáš se dosud staral hlavně o to, aby byli oba v bezpečí. Netuší ale, že místní redaktoři jsou v hledáčku tajných služeb. Ty se o jejich činnost začnou zajímat o to víc, když se objeví nahrávka, jejíž odvysílání by mohlo změnit osudy mnohých. Čas se krátí, napětí narůstá, je třeba jednat. Stane se Tomáš jedním z těch, kdo se zapíší do historie, nebo bude chránit nezletilého sourozence, toho posledního, kdo mu po smrti rodičů zbyl? Napínavý snímek Jiřího Mádla o důležitosti rodiny, boji za svobodu a jedné nahrávce, která může změnit běh dějin, bude premiérově uveden na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary. Do kin Vlny vplují 15. srpna.

O SONGU VLNY
Hudba: Lukáš Chromek, Matěj Turcer, Ewa Farna
Text: Ewa Farna, Jan Vávra
Produkce: Lukáš Chromek
Mix & Master: Lukáš Chromek – Blacksplash
Bicí: Roman Vícha
Klávesy: Jan Aleš
Kytary: Matěj Turcer, Lukáš Chromek
Zpěv: Ewa Farna

O VIDEOKLIPU
Námět a režie:
Jiří Mádl, Prokop Jelínek
Režie: Prokop Jelínek
Kamera: Tomáš Kotas
Producent: Monika Kristl, DAWSON Productions
Pomocný režisér: Jakub Hemala
Koordinátor produkce: Gabriela Studená
Zvuk: David Titěra
Vrchní osvětlovač: Onřej Štifter
Grip: Tomáš Meuer
Ostřič: Martin Carda
2. Asistent kamery: Viktor Chlád
Steadicam: Martin Votruba
Runner: Bruno Slavíček
DIT: Míla Dvořáček
Architekt: Petr Kunc
Rekvizity: Vlad Knížek
SFX a placová stavba: Libor Mazánek
MUP Artist EWA: evženie Habron
Styling EWA: Renata Zelinkova
MUP: Jiřina Pahlerová
Styling: Martina Čechtická
Cast: Ewa Farna,
Extras: Eva Zítková, Patricie Urbanová, Clea Clauss, Kryštof Kotek, Michael Dean, Jan Mazur
Lokace: Matěj Lukas, Finders
Střih: Filip Malásek
Obrazová postprodukce: UPP

Barevné korekce: Pavel Marko
Vyrobilo © DAWSON films, 2024
Ve videoklipu byly použity záběry z filmu VLNY.

O FILMU VLNY
Dobový film Vlny režiséra Jiřího Mádla ukáže napínavé a doposud utajené příběhy novinářů Československého rozhlasu. Na konci 60. let, kdy zněl z rádiových vln rokenrol a studentské revolty měnily svět, nastoupí starší z bratrů do prestižní redakce rozhlasu. Záhy se ocitne v  nebezpečném souboji redaktorů a tajných služeb. Ve víru událostí půjde brzy všem o život a hlavní hrdina stojí před drsnou volbou: ochránit bratra, nebo pravdu a kolegy? Film je inspirován skutečným příběhem skupiny novinářů mezinárodní redakce Československého rozhlasu a jejich odhodláním přinášet nezávislé zprávy za každou cenu.

Scénář a režie: Jiří Mádl
Producentka: Dawson Films – Monika Kristl
Dramaturgové: Marcela Pittermanová, Jack Sidey
Kamera: Martin Žiaran
Střih: Filip Malásek
Hudba: Simon Goff
Zvuk: Viktor Ekrt
Architekt: Petr Kunc
Umělecké maskérky: Jiřina Pahlerová, Adéla Anděla Bursová
Kostýmní výtvarnice: Katarína Štrbová Bieliková
Slovenská producentka: Wandal Production – Wanda Adamík Hrycová
Koproducenti: Český rozhlas, Česká televize – kreativní producent Jaroslav Sedláček, Barrandov Studio a.s., innogy a RTVS (SK)
Za podpory: Státní fond kinematografie, Pražský audiovizuální nadační fond, Plzeňský kraje a Audiovizuálny fond (SK)

O DAWSON FILMS
DAWSON Films vznikl jako filmová divize společnosti DAWSON Productions, která je na trhu od roku 1994, později se stal samostatným subjektem a věnuje se vývoji a produkci autorských filmových a televizních projektů. Mezi jeho nejznámější filmy patří Na střeše, který získal 7 nominací na České lvy nebo snímek 3 sezóny v pekle, který z 11 nominací 3 proměnil. Oba filmy obdržely i mezinárodní ocenění.

Zdroj a foto: DAWSON Films 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *