Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Cestování

Spouští se last minute nabídka dovolených. Mezi destinacemi vede Itálie a Rakousko

Slevomat začíná s prodejem last minute nabídek letních dovolených v zahraničí. Zatímco loni byl největší zájem o Jadran a Severní Afriku, letos míří více Čechů do Rakouska, Itálie a Bulharska. Dovolených v Itálii se dokonce prodává 20x více než před pandemií.

„Vzhledem k tomu, že Chorvatsko od loňska výrazně zdražilo, začali Češi upřednostňovat dříve dražší destinace jako Itálii nebo Rakousko. Dnes už poměr ceny vychází podobně, a tak mnoho lidí zamíří právě tam,“ vysvětluje interim CEO Slevomatu Matěj Dvorský a dodává: „I přesto, že si Chorvatsko hodně Čechů nenechá ujít ani letos, Itálie přeci jen kromě moře nabízí také únik do hor, kde je chladněji, což během letních vln veder lidé stoprocentně ocení.“

Jak se mění preference Čechů?

země  počet pobytů letos vs. loni  počet pobytů letos vs. 2019 průměrná hodnota pobytu letos vs. loni průměrná hodnota pobytu letos vs. 2O19
Itálie + 48,6 % + 2 128,6 % + 16 % + 324,1 %
Rakousko + 52,8 % + 896,3 % + 19,5 % + 152,7 %
Bulharsko + 40 % + 600 % + 22,1 % + 12,6 %
Polsko + 18,2 % + 279 % + 29,5 % + 134 %
Chorvatsko + 3,1 % + 356,9 % + 18,7 % + 75,4 %

Zdroj dat: Slevomat.cz

Zájem o dovolenou v Itálii je dokonce 20x vyšší než před pandemií, u Rakouska je to téměř 9x. „Rakousko zase mnoho Čechů láká díky své blízkosti a široké nabídce outdoorových aktivit Na oblíbenosti stoupají třeba ferraty nebo cyklistika v horách,“ přibližuje Dvorský. Rostoucí chuť Čechů po cestování dokazuje i stále stoupající průměrná hodnota pobytu. „Do určité míry se na rostoucí hodnotě pobytů odráží inflace, nicméně jsou to i délka pobytu a extra služby, které hrají roli,“ říká Dvorský.

Zatímco zahraniční dovolené již lze sehnat za last minute ceny, některé české hotely se slevami ještě vyčkávají: „V případě českých hotelů očekáváme nejširší last minute nabídku v druhé polovině června. U zahraničních dovolených last minuty již běží, kdy je možné celou nabídku nalézt v kategorii Právě zlevněno,“ uzavírá Petr Wagner, šéf cestování ve Slevomatu.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *