Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Bydlení

Objevte kouzlo zahradničení s Carol Klein v pořadu Ukážeme vám jak na zahradu – letní sezona

S měnícím se ročním obdobím je třeba se připravit na nové výzvy a přizpůsobit péči o zahradu horkým dnům. Na svém záhonku v britském Devonu přivítá všechny milovníky zahradničení Carol Klein, která provází pořadem Ukážeme vám jak na zahradu, jenž je nabitý praktickými tipy a triky, které ocení každý, kdo si chce vykouzlit svou vlastní oázu klidu plnou krásných a zdravých rostlin. Sledovat, jak té své docílila jedna z nejlepších britských zahradnic můžete od 16. června každou sobotu a neděli v 11:35 na televizní stanici Spektrum Home.

Carol Klein a její kořeny
Carol má cit pro krásný záhonek v genech. Její vášeň pro zahradničení vznikla už v dětství, kdy trávila dlouhé dny na zahradě svého dědečka. Ta v ní probudila lásku k přírodě. Ačkoliv měla v plánu se stát učitelkou, odvážným krokem nakonec proměnila svůj koníček v profesi. S více než 40 lety zkušeností je dnes Carol ikonou v oblasti zahradničení, autorkou několika bestsellerů a moderátorkou známého zahrádkářského pořadu. Televizní diváky oslovuje nejen svými odbornými znalostmi, ale i upřímným nadšením a přátelským přístupem, který ji rychle získal popularitu. Sdílením svých zkušeností inspiruje tisíce zahrádkářů k tomu, aby i oni objevili kouzlo, které v sobě zahradničení skrývá.

Jak na letní péči podle Carol Klein?

  1. Pravidelné zalévání: Rostliny zalévejte brzy ráno nebo pozdě večer, aby se minimalizovala ztráta vody odpařováním
  2. Správné hnojení: V létě je důležité pravidelně rostliny hnojit, aby měly dostatek živin pro růst a hezky vám vykvetly
  3. Sečení trávníku: Trávu sečte pravidelně, ale ne příliš nakrátko, aby se zabránilo vysychání
  4. Provzdušňování: Trávník provzdušňujte, aby se zlepšila cirkulace vzduchu a pronikání vody do půdy
  5. Ochrana rostlin před sluncem: Některé rostliny mohou být citlivé na přímé sluneční světlo a vysoké teploty. Poskytněte jim dočasný stín pomocí zahradních plachet nebo jiných stínících materiálů.

Při sledování pořadu Ukážeme vám jak na zahradu – letní sezona se dozvíte mnohem více trefných tipů, jak pečovat o zahradu, tak aby zůstala svěží a plná života i v letních měsících. A to není všechno. Carol divákům také prozradí, jak vybrat ty pravé rostliny pro specifický typ zahrady, prozkoumá nejúrodnější místa ve Velké Británii nebo představí oblíbené druhy okrasných rostlin. Nechte se unést do světa krásy a inspirace s Carol Klein už 16. června od 11:35 na Spektrum Home.

Zdroj a foto: Spektrum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *