Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Tři vozy ze sbírky Národního technického muzea jsou na trase soutěže 1000 mil československých. Poprvé se za NTM účastní dámská posádka!

Start závodu zahájil brzy ráno ve čtvrtek 13. června 2024 prezident České republiky pan Petr Pavel, který nad ním převzal záštitu. Prezident odstartoval i vůz NTM Jawa Minor z roku 1939 se startovním číslem 2, se kterým vyjela na trasu dámská posádka. Brzy následovalo nově opravené Aero 662 z roku 1931 a jako třetí vůz NTM vyrazilo do soutěže  Aero 50 HP z roku 1938, které se soutěže účastní pravidelně.

Letošní ročník soutěže je jubilejní. Připomíná významné výročí – 90 let od nejslavnějšího závodu „Mílí“ v roce 1934. Trasa mezi Prahou a Bratislavou vede po co nejpůvodnější trase závodu, proto také letos účastníci zamíří do Jihlavy, kde je také jedna z průjezdních kontrol.

V sobotu 15. června mezi 17. a 19. hodinou vyvrcholí soutěž 1000 mil československých 2024 před budovou Národního technického muzea, kde vozy projedou cílovou rovinkou.  Připraven je doprovodný program pro všechny generace, vstup je zdarma. Pro rodiny s dětmi NTM připravilo další ročník soutěže na šlapacích autíčkách „Rallye NTM“. Malí závodníci ve věku 3 až 7 let mohou na autíčkách z dílny Czech Pedal Cars trénovat od 14 hodin v Letenských sadech naproti muzeu a od 15 hodin se zúčastnit soutěže v jízdách pravidelnosti. Na všechny malé účastníky čeká odměna a na vítěze sportovní trofej. Letenský kolotoč bude otevřen do 19 hodin.

Zdroj a foto: www.ntm.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *