Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Byli jsme při tom! Jak se v Ulici natáčela svatba Gábiny a Jirky Hermana?  

O svatbě Gábiny Pumrové a Jirky Hermana se v divácky oblíbeném seriálu Ulice mluví již od začátku roku. Je to obrovská událost nejen pro seriálové postavy, ale také pro herce i štáb. Zorganizovat takové natáčení dá vždy docela zabrat. Ale výsledek stojí za to. Co bylo tentokrát pro produkci nejsložitější a jak samotné natáčení vypadalo? Leccos z toho překvapí i ostřílené organizátory svateb…

Jaké by to bylo finále sezony seriálu Ulice, který běží již devatenáct let na TV Nova, bez vyzvánění svatebních zvonů? Fanoušci seriálu mohou být spokojení, svatby se dočkají i tentokrát. Ta letošní bude hodně velká, byť tomu v ději zatím nic nenasvědčuje. „Ticho, prosím, set, akce!“ právě zaznělo na place během jejího natáčení. Než k němu ale došlo, uběhlo několik měsíců intenzivních příprav.

Výzvy pro produkci seriálu
Je to jako v životě. Čím více lidí někam pozvete, tím větší komplikace mohou nastat. Pro produkci seriálu byl proto jeden z prvních úkolů nasnadě – určit termín natáčení svatby a nahlásit ho více než čtvrt roku předem všem hercům, kterých se to týká, aby si tyto dny vyblokovali v diáři a neměli žádné jiné závazky, včetně těch divadelních. To samé platilo také pro štáb, který se v podobných případech vždy téměř ztrojnásobí. Tou dobou už ale intenzivně probíhalo hledání místa, kde se svatba bude točit. Muselo odpovídat představám scenáristů i dramaturgie, vyhovovat realizačně, a navíc mít i několik specifik navrch. Jedno z nich je třeba velké parkoviště v blízkosti, dostatek místa pro zázemí herců i štábu a v případě této svatby být i co nejblíže u Prahy, aby se na natáčení dalo pouze dojíždět, nikoliv na místě nocovat. „Je to pokaždé jako hledání jehly v kupce sena. Trvá to měsíce, než to pravé místo objevíte,“ říká lokační produkční Viktor Snížek. Tentokrát všechny zaujala usedlost na okraji Prahy, v Holyni, která byla pro natáčení veselky Gábiny a Jirky Hermana jako stvořená.

Jak se vybíraly šaty pro nevěstu?
Když se řekne svatba, každý se hned ptá na nevěstu. Jaké bude mít šaty? Budou se závojem? A co účes a líčení? Uliční nevěstu v podání Anety Krejčíkové si vzaly do parády uliční oděvní výtvarnice Iva Kulhánková a Pavla Kleis, které oblékají Ulici již 20 let a mají mnohé zkušenosti se svatebními přípravami. Úkol byl zdánlivě snadný. Vybrat co nejkrásnější svatební šaty pro Gábinu, aby přesně odpovídaly jejímu naturelu. Mělo to ale háček. Gábina je úspěšnou módní návrhářkou, má vlastní salon, ve světě módy je jako doma. V ději se hraje, že si Gábina šaty sama navrhla a její zaměstnankyně jí je ušily. To znamená, že se pátralo po originálních šatech jako stvořených pro Gábinu. „Šly jsme na jistotu do svatebního salonu Adina, kde jsme s majitelkou vybraly společně dvoje svatební šaty, ku spokojenosti nás všech,“ prozrazuje vedoucí kostymérka seriálu Iva Kulhánková. „Šaty musí herečce především slušet a padnout jako ulité, aby se v nich cítila dobře. To je pro nás to nejdůležitější. Přeci jen, svatba je vrcholem celé sezony,“ dodává kostýmní výtvarnice. Tím to ale pro ni a její kolegyni zdaleka nekončilo. Jen co měly šaty pro nevěstu, začaly dávat dohromady šatník pro svatebčany, kterých tentokrát opravdu není málo. V jednu chvíli se na place sejde až třiatřicet herců. Všem to musí samozřejmě slušet, kostýmy navíc musí odpovídat i charakteristice postav. Občas takřka nadlidský úkol, zvláště když je zapotřebí, aby si všichni herci své kostýmy i předem vyzkoušeli, aby se nemusely na poslední chvíli řešit nějaké zádrhele…

Líčení nevěsty
O vizáž nevěsty se pak postaraly maskérky Dáda Erychlebová a Lucie Rabanová. Před natáčením vyladily k dokonalosti účes i make-up, aby vše ladilo se šaty i prostředím, ve kterém se svatba odehrává. „Víme, jak to má vypadat, ale stejně se to uspíšit moc nedá. Trvá to přibližně hodinu, než Anetu na natáčení upravíme. Lucie ji češe, já souběžně s tím líčím,“ odhalují tajemství maskérny Dáda a Lucie. Kdo by o takovou péči nestál i v reálu, a to nejen před samotnou svatbou, ale také během ní? Jen co z Anety Krejčíkové vznikne nevěsta, pouští se usměvavé maskérky do líčení a česání dalších postav. Naštěstí v tom nejsou samy. Na svatebním place je denně sedm maskérek, které mají po celou dobu plné ruce práce. I tak měli ale herci nástup pomalu o hodinu dříve, než je zvykem, aby se stihlo všechny včas upravit a připravit na natáčení. Dalším oříškem je pro maskérky nalíčit a učesat všechny herce včetně nevěsty každý natáčecí den stejně, aby diváci nic nepoznali a jednotlivé scény ze svatby na sebe plynule navazovaly, i když byly natáčeny na přeskáčku v rozmezí čtyř dní. Nedej bože, aby se někdo náhodou zranil. I to se občas stává, a tak si s tím zkušený štáb Ulice musí poradit.

Herec Pavel Novotný na vozíčku
Radek Mastný v podání Pavla Novotného se na svatbě objeví na vozíčku. Přitom to zpočátku ani nebyl úmysl scenáristů. Vzešlo to od samotného herce, jenž netušil, jak na tom bude zdravotně kvůli vážnému úrazu nohy. Stal se mu již vloni v létě, v noze měl kvůli tomu několik šroubů. „V období kolem natáčení svatby mi hrozila reoperace, a tak jsem se s produkcí domluvil na úpravě scénáře. Dohodli jsme se, že se Mastný zraní v ději těsně před svatbou, aby bylo opodstatněno, že se bude vozit na kolečkách,“ prozrazuje s úsměvem herec. S rukou v ortéze natáčí i sympatická Hana Holišová, seriálová Veronika Maléřová.

Mumraj na place
Svatba se sice odehraje v jednom díle, její natáčení ale zabere celé tři dny. Hned ten první jsou všichni na place až pomalu do půlnoci. Jedná se o večerní a noční scény, všichni svatebčané mají být letně nalehko. Jenže natáčení probíhá při aprílovém počasí, kdy teplota večer pokaždé prudce klesá. A to ještě uličníkům počasí docela přeje. Neprší, nesněží, nefouká ledový vítr. Přes den se dá dokonce občas ohřát i na sluníčku, byť to není žádná sláva. Před týdnem panovaly ty pravé letní teploty, teď je to o poznání horší. Ten největší mumraj na place nastává právě nyní, během natáčení obřadu a následné hostiny. Na place jsou v pohotovosti všichni – osvětlovači, kameramani, technici, mikrofonisté, rekvizitáři, maskérky, kostymérky…

Pohoštění jako na normální svatbě
Na uliční veselce mají od rána až do večera plné ruce práce také rekvizitáři. Už jen připravit prostory na natáčení chvíli trvalo. Jen pro zajímavost – na květinovou svatební výzdobu a kytici padne neuvěřitelných šest set padesát stonků květin, z nichž spousta se musí denně měnit, aby byly stále krásně čerstvé, protože kamera nic neodpouští. Na samotnou výzdobu bylo použito sto dvacet metrů látky a stovky metrů žárovek. A jak to je s pohoštěním? Na natáčení byla zajištěna dvě dvacetikilová selata. Jedno se peče přímo na místě přes noc, aby si na něm mohli svatebčané v ději pochutnat, druhé si zahraje v příběhu, když ho Patrik (Jiří Hána) a Mára (Kryštof Rímský) rožní. Pro svatebčany je na natáčení objednáno pro jistotu šedesát porcí guláše a dvě stě padesát koleček knedlíků. A protože guláš musí plavat, počítá se, že se během celého natáčení spotřebuje určitě přes sto litrů nealkoholického piva. Na svatebním stole samozřejmě nemůže chybět ani obrovský dort a něco k zakousnutí. Je zde například deset kilogramů svatebních koláčků a šest kilogramů dalších zákusků.

Kromě známých tváří i speciální hosté
Na svatbu dorazí také spousta přátel a kolegů jak nevěsty, tak i ženicha. V Ulici se díky tomu objeví i speciální hosté v čele s Radimem Fialou, který je na první pohled takřka k nepoznání. Zdobí ho totiž švihácký knírek a výrazné obroučky brýlí. Koho hraje, je zatím tajné. Diváci se ale prý mohou těšit na odtajnění další uliční paní Columbové… Největším lákadlem pro fanoušky Ulice asi bude svědkyně nevěsty v podání Patricie Pagáčové, jinak uliční Tereza Kučerová, roz. Jordánová, Gábinina nejlepší kamarádka. Na svatbě je po delší době k vidění i pár Veronika a Patrik. Jeho představitel Jiří Hána si odskočil na plac Ulice pro změnu z natáčení Specialistů. Kromě nich se na svatbě ukáže spousta dalších známých tváří z Ulice, např. Marek Vašut (Jiří Herman st.), Alena Štréblová (Milena Pumrová), Markéta Stehlíková (Karla Marečková), Ilona Svobodová (Jitka Farská) a další.

Jak si natáčení užívají samotní herci?
Právě se točí hostina a volná zábava, takže to tu vypadá jako obrovská uliční party. Bývalá ‘královna mejdanů‘ se tu musí cítit jako ryba ve vodě. Jak si to tedy Aneta Krejčíková užívá? „Je to super! Je tu spousta lidí, se kterými se tak často nevidím a který mám ráda. Takže si to užívám opravdu moc. Jediná vada na kráse je ta příšerná zima,“ směje se Aneta. „A musím říct, že tu máme fakt výborný svatební koláčky. Tomu se prostě nedá odolat,“ dodává herečka.

Na natáčení svatby Gábiny a Jirky Hermana bylo spotřebováno:
* 10 kg koláčků, 6 kg zákusků
* 2x 20kg sele
* 60 porcí guláše
* 250 koleček knedlíků
* 110 l nealko piva
* 120 m látky na výzdobu
* stovky metrů žárovek
* 650 kusů květin

Svatba Gábiny Pumrové a Jirky Hermana se bude vysílat v seriálu Ulice na TV Nova v pátek 21. června od 18:30 hod.

Zdroj a foto: TV Nova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *