Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Sport

Návrat na místo činu. ČEZ RunTour se vrací Plzně, kde se seriál zrodil. Je vyprodáno

Na mapu ČEZ RunTour se vrací město, ve kterém se v roce 2011 konal vůbec první závod tohoto oblíbeného běžeckého seriálu. V Plzni se opět poběží už 22. června a dvě tisícovky závodníků se mohou těšit na nádhernou trať vedoucí centrem města i na nabitý doprovodný program v duchu hesla #JERADOSTBĚŽET.

Historicky první závod ČEZ RunTour hostila západočeská metropole v listopadu 2011. Běželo se v samotném závěru sezony, kdy vládlo chladné počasí. Na startu tehdy stálo 155 závodníků a s číslem 1 vyběhla na desetikilometrovou trať olympijská vítězka Kateřina Neumannová.

Střih. Píše se rok 2024. ČEZ RunTour mezitím vyrostla v jeden z největších i nejoblíbenějších běžeckých seriálů, který jen letos navštíví osm měst. Na startu plzeňského závodu bude stát přibližně desetkrát tolik běžců, k tomu je potřeba připočítat stovky dětí, které si užijí své Lupilu běhy na 500 a 1000 metrů. „Máme radost, že se běžci na návrat do Plzně těší. Závody dospělých jsou v této chvíli vyprodané. Poslední místa zbývají pouze ve štafetě,“ říká ředitel závodu Marek Pirzkall z pořadatelské agentury VML.

Nepoběží se jen jedna trať jako před třinácti lety, ale rekreační i elitní běžci se mohli registrovat na Rodinný běh RUN 3 KM, na oblíbený PUMA RUN 5 KM a na prestižní ČEZ RUN 10 KM, kterého se zúčastní také olympijská maratonkyně Tereza Hrochová. „Jsme rádi, že roste zájem také o dvou- a čtyřčlenné ČEZ štafetové závody, které se konají na desetikilometrové trati,“ dodává Marek. „Také v Plzni se přitom poběží závod středoškolských štafet, ve kterém budou studenti závodit o titul Záškoláci regionu. Nejrychlejší studentská štafeta vyhraje pro svou školu odměnu 30 tisíc korun, kterou věnuje partner projektu společnost Lidl.“

Zatímco první závod ČEZ RunTour startoval u obchodního centra Plaza, tentokrát se poběží přímo z náměstí Republiky v historickém centru. „Zvažovali jsme, že bychom startovali na stejném místě jako dřív, bylo by to pro nás v mnoha ohledech jednodušší, ale chtěli jsme běžcům nabídnout ten nejlepší zážitek. Náměstí Republiky proto nakonec byla jasná volba,“ dodává Marek.

Trasa pak zavede účastníky ke Mži, do areálu bývalého výstaviště, následně k fotbalovému stadionu ve Štruncových sadech a nakonec přes Šafaříkovy, Kopeckého a Smetanovy sady zpět do centra města. Běžci se tak mohou těšit na úžasný zážitek, při kterém se budou střídat dlažební kostky, asfalt a parkové cesty. Poběží se historickým centrem i v parku pod košatými stromy.

Na náměstí Republiky si běžci užijí bohaté zázemí, ve kterém si mohou dopřát skvělé jídlo z Lidl menu, sprchu, masáž zdarma, vyzkoušet výživové doplňky Iontmax s návrhem hydratačního plánu na míru, odpočinout si v ČEZ Energy zóně, zasoutěžit si o boty Puma, svou radost mohou sdílet se světem ve stánku O2 nebo si třeba nechat poradit s běžeckými bolestmi od expertů z FyzioToncar & Formthotics. Děti se zabaví na nafukovacích atrakcích nebo v dětském koutku, kde o ně bude postaráno, zatímco vy poběžíte svůj závod.

Poběžte na pomoc jiným
Každý závod ČEZ RunTour se snaží pomoci dobré věci. Padesát korun z každého startovného totiž putuje na konto Nadace Leontinka, která podporuje zrakově handicapované. Kromě toho ale mají běžci po celém Česku možnost zaznamenávat své aktivity prostřednictvím aplikace EPP Pomáhej pohybem. V ní sbírají za své aktivity body, které mohou přidělovat vybraným charitativním projektům, aby Nadace ČEZ následně poslala za tyto body skutečné finanční prostředky.

V rámci spolupráce společnosti ČEZ a závodu ČEZ RunTour byl do aplikace zařazen Dětský domov Nepomuk, který potřebuje prostředky na zajištění pravidelné psychologické podpory dětem v dětském domově. „Předem děkujeme všem běžcům, kteří se takto rozhodnou pomoci bez ohledu na to, zda s námi v Plzni poběží,“ dodává Marek Pirzkall.

Více informací o celém seriálu ČEZ RunTour najdete na webu www.run-tour.cz, kde se můžete registrovat na další závody. Protože s ČEZ RunTour #JERADOSTBĚŽET.

Foto: archiv ČEZ RunTour

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *